Karol Świderski z szansą na transfer do Serie A?

Karol Świderski z pewnością nie żałuje swojej decyzji, którą podjął pod koniec stycznia 2019 roku. Środkowy napastnik przeniósł się wtedy z Jagiellonii do PAOK-u Saloniki. W lidze greckiej 23-latek spisuje się na tyle dobrze, iż wzbudził zainteresowanie ekipy z Serie A. Tą drużyną jest Bologna.

Pierwszy pełny sezon w PKO BP Ekstraklasie Karol Świderski rozegrał w trakcie rozgrywek 2015/2016. Przez trzy kampanię Świderski niespecjalnie wyróżniał się na tle innych napastników polskiej ligi. Najlepszy okres gry Świderskiego w Jagiellonii przypada na pierwszą część sezonu 2018/2019. 23-latek strzelił 8 goli w 17 meczach, co zauważyli przedstawiciele PAOK-u Saloniki. Polak trafił do greckiego klubu za kwotę 2 milionów euro.

Ważny punkt zespołu

Praktycznie od początku przygody w Salonikach, Karol Swiderski jest ważnym ogniwem zespołu. W trakcie obecnej kampanii Polak strzelił 7 goli oraz zaliczył 5 asyst w 15 ligowych potyczkach. Niewykluczone, że Świderski nie dokończy rozgrywek w PAOK-u. Napastnik może bowiem trafić do Serie A.

Jak twierdzi serwis „Tuttomercatoweb”, zainteresowanie snajperem wykazuje Bologna, która rozważa sprowadzenie zawodnika już w styczniowym oknie transferowym. W ekipie z Bolonii Karol Świderski musiałby przygotować się na walkę o skład. Drużyna Łukasza Skorupskiego ma w swoich szeregach dwój snajperów – Palacio oraz Barrowa. Żaden z nich nie błyszczy jednak w tym sezonie na murawie, co daje spore szanse Świderskiemu.

 

Komentarze

komentarzy