Katarski szejk z PSG planuje zakup angielskiego klubu

Kupno przez Katarczyków Paris Saint-Germain natychmiast przyniosło efekt w postaci zdominowania francuskiego futbolu. Czy ta historia powtórzy się także w Anglii?

Qatar Sports Investment zarządza paryskim klubem od 2011 roku. Od tego czasu ich ekipa zdobyła już sześć krajowych mistrzostw, choć nadal niedoścignionym marzeniem wydaje się Liga Mistrzów. Mimo to drużyna z każdym rokiem wygląda na coraz mocniejszą i rywalizacja w tych rozgrywkach to zapewne kwestia czasu.

Ostatnie doniesienia francuskich mediów donoszą o pomyśle kupna klubu w Anglii. Przewodniczący Nasser Al-Khelaifi ocenia, czy warto zainwestować swoje pieniądze w ten rynek, aby poszerzyć swoje portfolio. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zakup klubu Championship ze znaczącą bazą fanów. Raporty we Francji sugerują, że może być to Aston Villa, Nottingham Forest lub Queens Park Rangers.

W ostatnich latach ożywieniem tzw. „śpiącego giganta” zajęli się Chińczycy, którzy niejako odrestaurowali Wolverhampton w krótkim odstępie czasu. Obecnie „Wilki” drepczą po piętach TOP 6, a niewykluczone, że w kolejnym sezonie po udanym okienku transferowym ta drużyna jeszcze bardziej uprzykrzy życie faworytom.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy