Kepa Arrizabalaga najdroższym bramkarzem w historii? Pozostały szczegóły

fot. Skysports

Jedna z najdłuższych sag transferowych najprawdopodobniej dobiega końca. Mowa oczywiście o przeprowadzce Thibaut Courtois do Realu. Według doniesień mediów, Chelsea znalazła następce Belga i jest nim bramkarz Athletic Bilbao – Kepa Arrizabalaga. Londyńczycy za Hiszpana wyłożą ogromne pieniądze. 

Przyglądając się ruchom transferowym „The Blues”, można odnieść wrażenie, że zarząd angielskiego klubu do końca wierzył w zatrzymanie Courtois. Jeszcze nie tak dawno zespół z Londynu miał okazję sprowadzić do siebie Alissona, jednakże przedstawiciele Chelsea nie zdecydowali się na jakąkolwiek rywalizacje z Liverpoolem o bramkarza, dlatego Brazylijczyk przeniósł się do „The Reds”.

Od poniedziałku Thibaut Courtois bawi się z Chelsea w kotka i myszkę. Belg nie pojawił się w ośrodku treningowym, dlatego klub został zmuszony do poszukania następcy. Zachowanie bramkarza „The Blues” postawiło również zarząd w bardzo niekorzystnej sytuacji, gdyż czasu na znalezienie nowego zawodnika nie było za wiele.  Wybór padł na Kepę Arrizabalagę. Według porannych doniesień mediów, Chelsea zapłaciła już za hiszpańskiego bramkarza wymaganą klauzulę wykupu, która wynosiła aż 80 milionów euro. Tym samym Arrizabalaga zostanie najdroższym bramkarzem w historii.

Kepa już w styczniu był łączony z transferem do wielkiego klubu. Hiszpanem zainteresowany był Real, a „Królewskich” kusiła przede wszystkim bardzo niska klauzula, która wynosiła wtedy tylko 20 milionów euro. Zinedine Zidane nie był jednak do końca przekonany co do tego transferu, dlatego madrycki klub został z Keylorem Navasem na bramce. Zarząd Athleticu Bilbao podpisał z Kepą nowy kontrakt, wpisując znacznie wyższą klauzulę.

Cały transfer Arrizabalagi do Chelsea zostanie zrealizowany bardzo szybko. Pierwsze informacje o rzekomym zainteresowaniu „The Blues” Hiszpanem pojawiły się w poniedziałek. Dzień później Kepa Arrizabalaga został zauważony na lotnisku w Madrycie, gdyż właśnie w stolicy Hiszpanii miał ustalać wszelkie konkrety. Według doniesień dzisiejszych mediów o godzinie 9:22 została wpłacona klauzula za piłkarza, a oficjalne ogłoszenie transferu może nastąpić jeszcze dziś wieczorem.

Chelsea przyparta do ściany wydała ogromne pieniądze za młodego, obiecującego bramkarza. Niektórzy eksperci oraz kibice określają ten ruch jako kupno piłkarza w panice. Na samego zawodnika czeka nie lada zadanie. Czy młody Hiszpan poradzi sobie z presją?

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy