Kibice Barcelony próbują zablokować przeprowadzkę Messiego do PSG!

Odejście Leo Messiego z Barcelony wstrząsnęło kibicami „Dumy Katalonii”. Trudno się dziwić. Argentyńczyk jest ikoną klubu z Camp Nou. Nikt nie wyobrażał sobie, by przygoda 34-latka z zespołem zakończyła się w taki sposób. Wielu sympatyków nie może pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Jak się okazuje, socios Barcy próbują zablokować przeprowadzkę Leo Messiego do PSG.

W momencie, gdy Barcelona poinformowała o pożegnaniu Leo Messiego z „Dumą Katalonii”, głównym faworytem w wyścigu o Argentyńczyka było PSG. Paryski klub bardzo szybko przystąpił do negocjacji z przedstawicielami Messiego. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom mediów, Leo Messi jest już o krok od przenosin do stolicy Francji.

Socios próbują zablokować przeprowadzkę

Jak się jednak okazuje, sympatycy Barcelony próbują stanąć na przeszkodzie w realizacji tej transakcji.

Juan Branco, należący do socios Barcy złożył skargę do Komisji Europejskiej w sprawie łamania przez PSG finansowego fair play. Sprawa dotyczy współczynnika pensji do przychodów, który podczas sezonu 2019/2020 wyniósł w PSG 99%. Dla przykładu w Barcelonie było to 54%. W związku z nowymi wzmocnieniami paryskiej ekipy, ten bilans może być jeszcze niekorzystniejszy dla PSG.

Trudno jednak spodziewać się, by taki pozew przyniósł jakikolwiek skutek.

Komentarze

komentarzy