„Kibice” obrażają własnego piłkarza. Rasistowskie ataki na Tammy’ego Abrahama

Wczorajszy mecz o Superpuchar Europy wywołał wiele emocji. Wszystko za sprawą przebiegu całego spotkania. Liverpoolu triumfował bowiem dopiero po serii rzutów karnych. Jedenastkę dla swojego zespołu nie wykorzystał Tammy Abraham. Kibice postanowili wylać swoje żale w nieodpowiedni sposób.

Młody Anglik pojawił się na murawie w 74. minucie meczu, zastępując wyraźnie zmęczonego Oliviera Giroud. Napastnik w czasie dogrywki wywalczył dla swojego zespołu rzut karny, który wykorzystał Jorginho. Jeszcze przed końcem pierwszego dodatkowego czasu Abraham mógł trafić do siatki rywali, jednakże 21-latek nie wykorzystał bardzo dobrej okazji.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Podczas rzutów karnych do piątej serii jedenastek podszedł młody snajper „The Blues”. Tammy Abraham nie wykorzystał wapna, uderzając w sam środek bramki. Strzał zawodnika Chelsea był szeroko komentowany w mediach. Wszystko za sprawą ustawienia bramkarza Liverpoolu. Adrian nie stał bowiem na linii. Rzut karny powinien zostać zatem powtórzony.

Emocje wzięły jednak górę wśród wielu kibiców Chelsea. W mediach społecznościowych mogliśmy zaobserwować masę niecenzuralnych słów skierowanych do napastnika „The Blues”. Jak szybko można się domyślić, większość wpisów miało charakter rasistowski.

W obronie gracza londyńskiej ekipy stanęli nie tylko koledzy z zespołu. Wielu piłkarzy z innych ekip skierowało słowa wsparcia to napastnika.

Środowisko piłkarskie cały czas ma nadzieje, że aspekt rasistowski w futbolu w końcu będzie mieć swój kres. Patrząc na takie sytuacje, trudno spodziewać się szybkiego rozwiązania tego problemu.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy