Kibice pomagają

kibice

Pieniądze i kibice to chyba dwa najbardziej dzielące tematy w polskiej piłce. Co jeśli obie sprawy połączymy? Wyjdzie coś bardzo dobrego! Gdy piłkarze narzekają na obniżki swoich pensji, kibice wzięli się do roboty i uruchomili wiele inicjatyw pomocy w dobie epidemii.

Formy pomocy są przeróżne. Zazwyczaj wszystko rozpoczyna się od zbierania pieniędzy, za które później można kupić najpotrzebniejsze artykuły. Jakie? Oczywiście najważniejsze to te bezpośrednio pomagające służbom medycznym walczyć z epidemią. Jednak są również dużo bardziej prozaiczne, jak choćby woda, ręczniki papierowe czy nawet jedzenie dla personelu medycznego, który często nie ma czasu nawet na zakupy lub przygotowania posiłków.

W ten sposób kibice Motoru Lublin wsparli placówkę zakupem wersalki oraz pralki.

Dzięki wielkim sercom naszych darczyńców do SPSW im. Jana Bożego w Lublinie, w którym znajduje się odział zakaźny dla…

Gepostet von MotorLublin.com am Freitag, 3. April 2020

Legioniści z grupy „Dobrzy Ludzie” znani głównie z odmalowywania szpitali, tym razem także włączyła się w pomoc i nadal zbiera pieniądze. W tym wypadku do jednego z podwarszawskich szpitali trafiły te najpilniejsze potrzeby, czyli m.in. rękawiczki czy maseczki.

Nie inaczej było w Poznaniu, gdzie w pomoc włączyli się m.in. fani z Ratajów wspierając kilka placówek jednocześnie, w tym Dom Pomocy Społecznej.

O pomocy ze strony kibiców Śląska Wrocław informowały już Wiadomości, a Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Śląsk” się nie zatrzymuje i pomaga kolejnym szpitalom. Kibice także oferują możliwość zrobienia zakupów, głównie z myślą o najstarszych osobach.

 

Do pomocy przyłączyła się także – prawdopodobnie jedyna w Polsce – grupa kobieca z Górnika Zabrze. Tutaj chodziło nie o gotowe produkty, ale materiały do szwalni na maseczki.

To tylko kilka inicjatyw z brzegu, które w różnej formie wspierają szpitale, lekarzy, ratowników medycznych i wszelkie placówki niosące pomoc medyczną i nie tylko. To oczywiście czubek góry lodowej.

Dlaczego? W internecie można znaleźć informacje o tym, że pomagali kibice klubów: Chrobrego Głogów, Piasta Nowa Ruda, Avii Świdnik, Pogoni Szczecin, Widzewa Łódź, Wisły Kraków, Kotwicy Kołobrzeg, Górala Żywiec, Bałtyku Gdynia, Ruchu Chorzów, Arki Gdynia, Lechii Gdańsk, Elany Toruń, Anwilu Włocławek, Korony Kielce, Wisłoki Dębica, Igloopolu Dębica, ŁKS-u Łódź, Wisły Sandomierz, Siarki Tarnobrzeg, Górnika Wałbrzych, Unii Leszno, Czarnych Jasło, Naprzodu Jędrzejów, Stomilu Olsztyn, Rakowa Częstochowa, Unii Oświęcim, Broni Radom, GKS-u Tychy, ROW-u Rybnik, Górnika Łęczna, Hetmana Zamość, JKS-u Jarosław, Jagiellonii Białystok, Stali Sanok, Radomiaka, Unii Tarnów, Zagłębia Sosnowiec, Falubazu Zielona Góra, Wisły Płock, Sandecji Nowy Sącz, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Ruchu Radzionków, Stali Mielec, Piasta Gliwice, Ostrovii, Miedzi Legnica, Wybrzeża Gdańsk, Resovii, BKS Bielsko-Biała, Stali Stalowa Wola, GKM-u Grudziądz, Beskidu Andrychów, Startu Gniezno, Wigier Suwałki, GKS-u Bełchatów, Stali Rzeszów, Powiślanki Lipsko, Karpat Krosno, Zawiszy Bydgoszcz, GKS-u Jastrzębie, Concordii Knurów, Stali Gorzów, Odry Opole, Polonii Warszawa czy Korony Kielce, a także wiele innych.

Jeśli którąkolwiek z grup kibiców pominęliśmy… najzwyczajniej w świecie przepraszamy! Tyle ekip pomaga, że nie wszystko jesteśmy w stanie odkopać, ale to… dobrze. Najlepiej to świadczy o pomagających. Jest ich tyle, że trudno każdego wspomnieć. Dziękujemy!

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Komentarze

komentarzy