Kibice wrócą na stadiony. Rząd luzuje obostrzenia

Legia

W środę odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której premier Mateusz Morawiecki, a także minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan na najbliższe dni dotyczący luzowania obostrzeń. Na liście znalazł się także podpunkt dotyczący kibiców. Od 15 maja na otwartych obiektach sportowych będzie mogło pojawić się 25% publiczności. Tym samym ostatnia kolejka PKO BP Ekstraklasy odbędzie się z kibicami!

Spadek liczby zakażeń sprawił, iż rząd zdecydował się na zluzowanie wielu obostrzeń. Dotyczy to nie tylko handlu, ale również kultury, edukacji czy sportu. Pod koniec maja zostaną otwarte siłownie czy kluby fitness. Wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Kibice na stadionach

Wcześniej na otwarte obiekty sportowe zostaną dopuszczeni kibice. Od 15 maja m.in. na meczu piłkarskim może pojawić się 25% publiczności. Oznacza to, iż ostatnia kolejka PKO BP Ekstraklasy zostanie rozegrana przy udziale kibiców. Choć kwestia mistrzostwa jest już praktycznie rozstrzygnięta, to ciekawie zapowiada się walka o utrzymanie. Na ten moment tyle samo punktów mają Stal Mielec oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Warto także pamiętać, że sporo kolejek zostało do zakończenia rozgrywek zaplecza ekstraklasy, gdzie cały czas kilka drużyn walczy o awans.

Komentarze

komentarzy