Kiedy do gry wróci Milik? Trener Marsylii zdradza szczegóły!

Cały czas na pierwszy występ w sezonie 2021/2022 czeka Arkadiusz Milik. W wyniku kontuzji kolana reprezentant Polski nie pojechał na Euro 2020, a także nie mógł rozpocząć przygotowań do nowej kampanii razem z francuską ekipą. Wygląda na to, że powrót 27-latka do gry jest już bliski. Jorge Sampaoli zdradził bowiem, iż Milik może otrzymać kilka minut w niedzielnym starciu z Lens.

Początek przygody Milika z Marsylią był obiecujący. Polski napastnik strzelił bowiem 9 goli w 15 ligowych meczach, a także dorzucił trafienie w Pucharze Francji. Tuż po sezonie, 27-latek doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu wyjazd na Euro 2020, a także wykluczyła go z pierwszych spotkań kampanii 2021/2022.

Powrót za rogiem?

Arkadiusz Milik wrócił już do treningów. W trakcie konferencji prasowej Jorge Sampaoli oznajmił, iż sztab miał nadzieję, że Polak wystąpi w rywalizacji z Angers – Jeśli chodzi o Milika, lekarze poinformowali mnie, że jest już znacznie lepiej i mowa o bliskim powrocie. Myśleliśmy, że zagra z Angers, ale tak się nie stanie. Nadal istnieje pewne ryzyko.

Szkoleniowiec Marsylii zdradził, że Milik może zagrać w niedzielny meczu przeciwko Lens – Mamy jednak nadzieję, że wróci na murawę w tracie starcia z Lens. Liczymy, że dostanie kilka minut, ale to zależy od jego stanu zdrowia.