Kiedy mecz Hiszpania – Włochy? – gdzie oglądać?

Kiedy mecz Hiszpania – Włochy? O której godzinie i gdzie oglądać pojedynek drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2024? Mecz „La Furia Roja” z ekipą „Azzurrich” zostanie rozegrany 20 czerwca, o godzinie 21:00. Transmisja na antenach Telewizji Polskiej.

Informacje i statystyki przed meczem Hiszpania – Włochy

Hiszpanie i Włosi zaimponowali formą na inaugurację Euro 2024. „La Furia Roja” wymieniani byli w gronie faworytów Mistrzostw Europy, ale nikt nie spodziewał się chyba, że z taką łatwością, aż 3:0 ograją groźnych Chorwatów. To sprawiło, że szanse Hiszpanów i oczekiwania wobec tej drużyny jeszcze wzrosły. Teraz jednak podopieczni Luisa de la Fuente zagrają przeciwko Włochom. Przed turniejem jasne było, że Italia broni tytułu, ale nikt nie dawał ekipie Luciano Spallettiego większych szans. Tymczasem Włosi, po początkowych problemach i szybkiej stracie gola przeciwko Albanii, odnaleźli właściwy rytm i zdominowali resztę spotkania, wygrywając ostatecznie 2:1. A mogło skończyć się jeszcze wyżej. To jednak już historia, a czas na konfrontację Hiszpania – Włochy, która może być prawdopodobnie walką o pierwsze miejsce w grupie B na Euro 2024.

Przed starciem standardowo już – warto przyjrzeć się historii bezpośrednich meczów. Biorąc pod uwagę podstawowy czas gry, Hiszpania wygrała 5 z 10 ostatnich pojedynków przeciwko Włochom. Italia była górą tylko raz, ale cztery mecze zakończyły się remisami. To pokazuje, że pojedynek w ramach drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2024 może być równie zacięty. Zwłaszcza, że Hiszpanie słyną z dobrej ofensywy, ale sforsowanie szczelnego bloku defensywnego Włochów wcale nie musi być łatwe. W tym starciu warto rozważyć under bramkowy.

Kiedy i o której grają Hiszpania – Włochy?

Spotkanie Hiszpanów z Włochami zaplanowano na 20 czerwca, a jego początek o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Hiszpania – Włochy?

Mecz rozegrany zostanie na Veltins Arenie w Gelsenkirchen. Stadion, na którym na co dzień występuje Schalke, może pomieścić 50 000 kibiców.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Hiszpania – Włochy?

Transmisja dostępna będzie na antenach TVP 1 i TVP Sport.

Kto będzie sędzią Hiszpania – Włochy?

Zawody poprowadzi Słoweniec Slavko Vincic.

Kto skomentuje mecz Hiszpania – Włochy?

Mecz wprost ze stadionu w Gelsenkirchen skomentują Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow.