Kiedy mecz Polska – Holandia? – gdzie oglądać?

Zastanawiasz się, gdzie i kiedy obejrzeć mecz Polska – Holandia? Pierwszą grupową potyczkę reprezentacji Polski podczas Euro 2024 zaplanowano na godz. 15:00 w dniu 16 czerwca 2024 roku. Transmisja na antenach stacji TVP1 oraz TVP Sport.

Informacje i statystyki przed meczem Polska – Holandia

Michał Probierz nie będzie mógł skorzystać ze swojego największego asa, a więc Roberta Lewandowskiego. Podobne problemy dotyczą także ekipy Ronalda Koemana. Holenderski selekcjoner nie będzie mógł wystawić m.in. Frenkiego De Jonga.

Obie reprezentacje mierzyły się dotychczas w 19 oficjalnych pojedynkach. Zdecydowanie lepszym bilansem mogą pochwalić się ekipa „Oranje”, która wygrała dziewięć takich meczów. W siedmiu padał wynik remisowy, a zaledwie trzy padły łupem reprezentacji Polski.

Podczas eliminacji do Euro 2024 zdecydowanie lepiej zaprezentowali się rzecz jasna Holendrzy. Zespół z Niderlandów zakończył kwalifikacje na drugiej lokacie w grupie B, tuż za plecami kadry francuskiej. Van Dijk i spółka zanotowali sześć zwycięstw i dwie porażki.

Na papierze wyraźnymi faworytami jest reprezentacja Holandii. „Pomarańczowi” to dobrze zbilansowany zespół, w którym próżno szukać słabych punktów. W trakcie kwalifikacji sposób na ich pokonanie znaleźli jedynie Francuzi i niewykluczone, że podobnie będzie także podczas turnieju finałowego.

Odrobina szczęścia połączona z maksymalną mobilizacją powinna mimo wszystko przynieść Polakom przynajmniej jedno trafienie. W 2022 roku w ramach Ligi Narodów ówcześni podopieczni Czesława Michniewicza zdołali uzyskać nawet dwa gole, co tylko dobitnie pokazuje, że jeśli się czegoś bardzo chce, to wszystko jest możliwe.

Warto zapoznać się z typami na mecz Polska – Holandia.

Kiedy i o której zagra Polska vs Holandia?

Mecz Polska – Holandia zostanie rozegrany 16 czerwca. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Gdzie odbędzie się mecz Polska – Holandia?

Areną rywalizacji Biało-Czerwonych z reprezentacją Holandii będzie Volksparkstadion w Hamburgu. Na potrzeby Euro 2024 pojemność Volksparkstadion ustalono na 49 000 widzów. Czyni to ten stadion szóstą największą areną mistrzostw Europy, które będą rozgrywane na niemieckich boiskach.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Polska – Holandia?

Transmisja meczu Polska – Holandia będzie dostępna równolegle na antenach TVP 1, TVP Sport oraz w aplikacji i na stronie tego nadawcy.

Kto będzie sędzią meczu Polska – Holandia?

Sędzią meczu będzie Portugalczyk Artur Soares Dias.

Kto skomentuje mecz Polska – Holandia?

Mecz Polaków z Holendrami skomentują Mateusz Borek i Robert Podoliński.