Kilkuletnia promocja w Arsenalu. Jak długo jeszcze potrwa?

Ta trójka jest idealnym potwierdzeniem wielu promocji w Arsenalu
Ta trójka jest idealnym potwierdzeniem wielu promocji w Arsenalu

Arsenal od wielu lat boryka się z jednym poważnym problemem – sprzedażą zawodników niemalże za bezcen. Ten trend utrzymuje się już od kilku lat. Najlepszym (i najnowszym) tego przykładem jest Aaron Ramsey, który opuści Emirates w letnim okienku transferowym na zasadzie wolnego transferu.

Walijczyk pozostawi drużynę Unaia Emery’ego już za kilka miesięcy, kiedy to skończy mu się umowa z Arsenalem. Piłkarz był na ostatniej prostej do sfinalizowania kontraktu, ale ostatecznie po odejściu dyrektora generalnego Ivana Gazidisa, kierownictwo klubu wraz z Emerym zdecydowało, że 27-latek nie zasługuje na podwyżkę.

Z podobnymi sytuacjami mieliśmy do czynienia w przeszłości. Przed obecnym sezonem za darmo wyfrunęła niespełniona gwiazda Arsenalu – Jack Wilshere, zaś niecały rok temu klub ze stolicy Anglii nie zarobił ani funta na Alexisie Sanchezie. Oczywiście, w zamian dostał Henricha Mkhitaryana, ale 60 milionów funtów oferowane pół roku przed odejściem Chilijczyka przez Manchester City, raczej byłoby o wiele lepszym interesem.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Przenieśmy się do 2014 roku. W tym czasie z Emirates odszedł Bacary Sagna oraz Łukasz Fabiański. Obu piłkarzom wygasła umowa, której nie chcieli przedłużyć. Jeden w końcu pragnął trofeów, natomiast drugi regularnej gry. Również na przełomie 2012 i 2011 roku doszło do kilku głośnych transferów z Arsenalu do ekip z Manchesteru. Najpierw za zaledwie 7 milionów funtów zespół opuścił Gael Clichy, a po nim podobny kierunek wybrał Samir Nasri (tutaj kwota była większa o 17 milionów). Rok później na Old Trafford wylądował Robin Van Persie. Za całą trójkę „Kanonierzy” otrzymali ledwo ponad 50 milionów funtów. Całkiem śmieszne pieniądze.

Nad problemem pochylił się „Sky Sports”, który postanowił przeanalizować umiejętność sprzedaży sześciu najlepszych klubów Premier League od 2014 roku. Wyniki są nieubłagane:

– Chelsea – 494 milionów funtów pozyskanych ze sprzedaży piłkarzy

– Liverpool – 442

– Manchester City – 240

– Tottenham – 225

– Manchester United – 211

– Arsenal – 161

Problem jest widoczny zatem na pierwszy rzut oka.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy