Klamka zapadła. Gary Cahill po wielu latach opuści Stamford Bridge?

Tylko dwóch aktualnych piłkarzy Chelsea pamięta finał LM z 2012 roku. Są to David Luiz oraz Gary Cahill, przy czym ten pierwszy na pewien okres opuścił Stamford Bridge (Brazylijczyk przez dwa sezony grał w PSG). Teraz z londyńskim zespółem najprawdopodobniej pożegna się doświadczony Anglik. 

Gary Cahill przyszedł do Chelsea w najlepszym możliwym momencie. „The Blues” sprowadzili środkowego obrońcę z Boltonu podczas zimowego okna transferowego w 2012 roku. Tym samym Cahill sięgnął z drużyną po Ligę Mistrzów, rok później cieszył się z Ligi Europy, a w następnych latach wygrywał takie trofea jak mistrzostwo Premier League, Puchar Anglii czy Carabao Cup. Tym 32-latek zdobył w Anglii wszystko co jest możliwe oraz sięgnął po europejskie puchary.

Początek sezonu dla kapitana Chelsea z ubiegłych rozgrywek jest bardzo trudny. Maurizio Sarri słynie z wybierania żelaznej jedenastki, dlatego w lidze Anglik często nie pojawiał się nawet na ławce rezerwowych. Wydawać by się mogło, że idealną okazją na pierwsze minuty w sezonie będzie wyjazdowy mecz z PAOKiem, w ramach LE. Sarri nie zdecydował się jednak na specjalne zmiany w składzie, a do jedenastki wskoczył Andreas Christensen, który wyraźnie jest wyżej w hierarchii włoskiego trenera.

Jasny przekaz

Z jednej z ostatnich wypowiedzi angielskiego obrońcy można wywnioskować, że piłkarz pogodził się z aktualnym losem i najprawdopodobniej opuści Londyn – Zawsze pokazuje ogromny szacunek dla każdego z klubu, dla fanów czy piłkarzy. Czasem jednak musisz podjąć trudną decyzję, by utrzymać swoją piłkarską karierę. Jeśli nic się nie zmieni, najprawdopodobniej poszukam nowego klubu.

Zdaję sobie sprawę, że futbol nie czeka na ludzi. Czasem musisz podjąć decyzję, by utrzymać swoją pozycję i cały czas się rozwijać. Zawsze jestem głody gry. Nie jestem typem człowieka, który zaakceptuje brak regularnych występów. Wszystko rozchodzi się o grę. Twoja kariera jest wystarczająco krótka. Byłem ważną częścią tego klubu przez sześć lat, grałem w ważnych spotkaniach. Myślę, że nie byłem tylko „piłkarzem do składu”. Znalazłem się w trudnej sytuacji, muszę się z tym pogodzić. 

Czy Chelsea będzie odczuwać brak Cahilla? Najprawdopodobniej nie. Aktualnie Maurizio Sarri ma w swoim składzie (pomijając Anglika) czterech środkowych obrońców, są to: David Luiz, Antonio Rudiger, Andreas Christensen oraz Ethan Ampadu. Niewykluczone także, że w letnim oknie transferowym Sarri zrealizuje swój cel, czyli sprowadzenie kolejnego środkowego obrońcy z Serie A.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy