Klęska Lecha w Azerbejdżanie. „Kolejorz” żegna się z marzeniami o Lidze Mistrzów

Lech Poznań nie zdołał wykorzystać zaliczki z pierwszego spotkania. „Kolejorz” stracił aż pięć goli w rewanżowym starciu z Karabachem i tym samym żegna się z eliminacjami Ligi Mistrzów. Nie pomógł nawet fakt, że już w pierwszej minucie spotkania podopieczni Johna van den Broma otworzyli wynik spotkania.

Obiecujący początek

Spotkanie rozpoczęło się dla Lecha w sposób wymarzony. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego poznaniacy zdołali dość do piłki, a niezbyt dobre ustawienie defensywy gospodarzy wykorzystał Amaral, który posłał futbolówkę do wbiegającego w pole karne Velde. Norweg nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wyprowadził „Kolejorza” na prowadzenie. Goście z Poznania cieszyli się  nim jednak tylko przez 13 minut. Nie minął bowiem jeszcze kwadrans gry, a gola na wagę wyrównania zdobył Kady.

Lech stwarzał sobie sytuacje, ale nie zawsze potrafił je wykorzystywać. Gospodarze również wyglądali groźnie i wydawało się, że każda akcja ofensywna Karabachu może przynieść im bramkę. Te przypuszczenia potwierdziły się tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Niefortunną interwencję Artura Rudki wykorzystał Ozobić, który wyprowadził Azerów na prowadzenie. Pierwsza część gry zakończyła się rezultatem 2:1 dla gospodarzy.

Koniec marzeń

Przez sporą część drugiej połowy wydawało się, że „Kolejorz” cały czas pozostaje w grze o Ligę Mistrzów. Nawet kiedy Karabach już w 56. minucie trafił na 3:1, nadal nie był to rezultat, który przekreślał szanse Lecha. Trzecia bramka dla gospodarzy padła zresztą w sposób nieprawidłowy, gdyż w momencie wgrania w pole karne na pozycji spalonej znajdował się strzelec gola – Medina.

Lech jednak nadal walczył i starał się stworzyć sobie dogodną okazję na zdobycie gola, który wyrównałby stan dwumeczu. Poznaniakom nieudało się jednak trafić do siatki. Sztuka ta zdecydowanie lepiej wychodziła dzisiaj zawodnikom Karabachu, którzy w przeciągu trzech minut strzelili dwie kolejne bramki, które definitywnie rozstrzygnęły losy tego starcia. „Kolejorz” przegrywa z Karabachem aż 1:5 i żegna się z eliminacjami do Ligi Mistrzów.

Karabach Agdam – Lech Poznań 5:1 (2:1)