Kłopoty Mesuta Oezila wywołane… grą w Fortnite’a?

Coraz częściej możemy zauważyć e-sport w życiu zawodowych piłkarzy. Regularnie zdarza się, że zawodnicy promują daną grę w mediach społecznościowych. Mało kto spodziewał się, że gry komputerowe mogą wpłynąć również na życie piłkarzy. Jeśli wierzyć angielskim mediom, z problemami w związku z nadmiernym przesiadywaniem przy komputerze boryka się Mesut Oezil.

Niemiecki pomocnik miał odgrywać kluczową rolę w „nowym” Arsenalu. Wielu kibiców spodziewało się, że Mesut będzie głównym beneficjentem zmiany na ławce trenerskiej. Taki obrazek mogliśmy obserwować zaledwie na początku sezonu, choć i tak Oezil nie grał w każdym meczu. Cały czas występy ofensywnego zawodnika pozostawiały wiele do życzenia. Cierpliwość do piłkarza stracił także sam Unai Emery.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Aktualny powód braku gry Mesuta jest powszechnie znany.Oezil skarży się na bóle dolnych części pleców. W związku z urazem, Niemiec nie pojawił się na boisku już od końcówki listopada. Nikt jednak nie analizował, co spowodowało tę kontuzję. Jak sugerują ostatnio angielskie i niemieckie media, wpływ na bóle pleców może mieć… gra piłkarza w Fortnite’a. Mesut Oezil  jest niewątpliwie ogromnym sympatykiem tej gry komputerowej. Piłkarz „Kanonierów” prowadził nawet relacje na żywo z tej produkcji na platformie streamingowej.

Jak informuje niemiecki „Bild” po konsultacji z pewnym lekarzem, tak intensywna gra na komputerze może wpłynąć na zdrowie zawodnika, który odczuwa znacznie bardziej konsekwencje długich godzinych spędzonych przed monitorem, aniżeli „zwykły” użytkownik.

„Imponująca” liczba gier

Patrząc na liczbę gier rozegranych przez Mesuta Oezila w Fortnite, śmiało można powiedzieć, że jest to niemały fan tego tytułu. Niemiec zdołał już rozegrać 5221 „spotkań” w tej grze. Oczywiście media wyolbrzymiły problem, sugerując, że każda gra trwa około 20 minut, co przekłada się na 1740 godzin, a dokładniej na 72 dni. Często zdarza się, że jedna potyczka może potrwać zaledwie kilka minut.

Jedno jest na natomiast pewne. Problem Oezila wydaje się całkiem poważny. Nie przeliczając już czasu gier na dni, to sama liczba rozegranych potyczek w grze Fortnite sugeruje, że można mówić pomału o pewnym uzależnieniu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy