Kłopoty Paula Scholesa. Legenda „Czerwonych Diabłów” obstawiała mecze piłkarskie!

Dość często w ostatnim czasie, Paul Scholes pojawiał się w mediach. Niestety, nie można mówić o pozytywnym wizerunku Anglika. 44-latek najpierw w nie najciekawszych okolicznościach pożegnał się z pracą w Oldham, a we wtorek związek FA oskarżył legendę „Czerwonych Diabłów” o obstawianie meczów piłkarskich.

Wielu zawodowych piłkarzy po karierze zawodnika decyduje się na przygodę z ławką trenerską. Podobną drogę wybrał więc Paul Scholes. 11 lutego były pomocnik został trenerem Oldham Athletic. Jest to ekipa, która na co dzień rywalizuje w League Two.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Praca w zespole z czwartego szczebla ligi angielskiej nie trwała długo. Zaledwie po siedmiu spotkaniach, Paul Scholes zrezygnował z funkcji trenera. Jak przyznawał sam 44-latek, powód decyzji był jasny. Nieodpowiednie wsparcie od właścicieli i zarządu. Zupełnie inną perspektywę ukazywali przedstawiciele klubu, którzy byli mocno zaskoczeni decyzją samego Scholesa.

Pomimo zapewnień Anglika, praktycznie nikt nie miał wątpliwości, że wpływ na postawę byłego pomocnika miały także wyniki zespołu. W trakcie wspomnianych siedmiu meczów, drużyna Oldham wygrała zaledwie jedną rywalizację, remisując w trzech spotkaniach i przegrywając również trzy starcia.

Epizod w klubie z League Two nie jest największym problemem Paula Scholesa. Jak poinformowały wszystkie media w Anglii, 44-latek został oskarżony przez Federację Piłkarską o obstawienie 140 spotkań piłkarskich u bukmacherów w latach 2015-2019. Warto zaznaczyć, że gra Scholesa miała miejsce przed tym, jak objął funkcję trenera.

Paul decydował się jednak na zawieranie zakładów bukmacherskich w momencie, gdy pełnił rolę współwłaściciela Salford City. Takie podejście jest zakazane przez związek piłkarski.

Były pomocnik Manchesteru United ma czas do 26 kwietnia, by oczyścić się z zarzutów lub wytłumaczyć swoją niewłaściwą postawę.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy