„Mourinho musiał ponieść konsekwencje” – Klopp ocenił zwolnienie Portugalczyka

Jose Mourinho i Juergen Klopp
Jose Mourinho i Juergen Klopp

Porażka z Liverpoolem przelała czarę goryczy władz Manchesteru United. Wczoraj Jose Mourinho ostatecznie został pozbawiony pracy jako menedżer „Czerwonych Diabłów”. Co na ten temat sądzi jego jeden z największych rywali? Według Kloppa, Portugalczyk nie ma się zupełnie czym przejmować.

Mimo całej sympatii Niemca do Portugalczyka, szkoleniowiec „The Reds” nie zamierza przejmować się przyszłością Mourinho, podkreślając, że ma większe obawy o wyrzucanych menedżerach na niższym poziomie rozgrywek.

– Jeśli Jose chce mieć inną pracę, to dostanie ją za dwa dni. Bardziej obawiam się o menedżerów, którzy zostają zwolnieni w Championship czy League One lub Two. To dla nich fatalny moment, ponieważ nie wiedzą, czy jeszcze kiedykolwiek dostaną inną ofertę. Oczywiście to żaden brak sympatii dla Mourinho, po prostu on jest już na innym poziomie.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

– Z osobistego punktu widzenia wiem, jaki on jest ambitny. Jestem prawie pewien, że nie przyjął tego łatwo. Chciał odnieść sukces w United, ale nie wyszło tak, jak wszyscy tego chcieli. Oznacza to, że pewnego dnia musisz ponieść konsekwencję. Tak jest skonstruowana nasza praca i nie chodzi tutaj tylko o Jose, ale także o innych menedżerów.

– Nie możesz patrzeć na to, jak zespół gra w ostatnim meczu, jeśli na miejsce twojego menedżera jest inny, lepszy. W naszych zawodach może to być jednak bardzo kosztowne dla klubów. To jest jedyna rzecz, która czasami ratuje nam życie.

Niemiec stwierdził, że nie wykrył żadnych zmian u  Mourinho podczas pobytu w United, ale uważa, że ​​ostatnie miesiące musiały odcisnąć piętno na wszystkich na Old Trafford.

– To bardzo konkurencyjny facet, bardzo ambitny. Ma cały mój szacunek, odniósł niewiarygodny sukces. Mogę sobie wyobrazić jak ostatnie miesiące były dla niego trudne.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy