Klopp nie ma zamiaru sprzedawać Lovrena. Niemiec ma ku temu konkretny powód

Dejan Lovren
Dejan Lovren

Dejan Lovren broni barw Liverpoolu od 2014 roku. Przez ten czas Chorwat wielokrotnie był krytykowany przez kibiców za swoje występy na boisku, ale 30-latek z pewnością zdążył się już do tego przyzwyczaić. Mimo to coraz częściej w prasie pojawiają się doniesienia związane z jego odejściem do Milanu.

Ubiegły sezon dla Lovrena był trudny głównie ze względu na częste urazy mięśniowe. Łącznie obrońca biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki rozegrał 18 spotkań, często oglądając spotkania z trybun bądź ławki rezerwowych. Złożyła się na to oczywiście także spora konkurencja w postaci Van Dijka, Gomeza oraz Matipa.

Głównie dlatego włoskie media informowały o zainteresowaniu ze strony Milanu. Klub z Serie A szuka doświadczonego defensora, lecz Liverpool oczekuje za swojego piłkarza ponad 25 milionów funtów. To dla nich jednak zbyt wysoka kwota.

Do samego transferu nie jest przekonany także sam Klopp. Niemiec bardzo ceni byłego zawodnika Southampton, który jest uważany za lidera w szatni. To głównie ta cecha charakteru sprawia, ze szkoleniowiec „The Reds” nie chce słyszeć o jego odejściu. Obecny kontrakt Lovrena wygasa dopiero za dwa lata.  

Wicemistrz świata póki co przygotowuje się do sezonu z Liverpoolem. W niedzielnym sparingu rozegrał on 45 minut w spotkaniu przeciwko Bradford wygranym przez „The Reds” 3:1.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy