Klopp o transferze Mbappe. „To świetny zawodnik, ale…”

Angielskie media uwielbiają bawić się w plotki transferowe na temat najlepszych piłkarzy na świecie. Tym razem padło na Kyliana Mbappe oraz Liverpool. Czy taki transfer byłby realny?

Kibice na mediach społecznościowych zapoczątkowali frazę „#Mbappe2020”. Nawet oni jednak zdają sobie sprawę, że koszt takiego transferu wyniósłby ponad 200 milionów funtów, a sam Kylian raczej preferowałby przenosiny do Realu Madryt. Trzy grosze na ten temat postanowił dorzucić Juergen Klopp.

– Nie mam nic do powiedzenia na ten temat, ale kupowanie graca takiego kalibru jest trudne. Nie sądzę, że istnieje na świecie klub, który mógłby wykupić go z PSG. Ze sportowego punktu widzenia nie ma wielu powodów, aby o nim nie marzyć, ponieważ to świetny zawodnik. Chodzi oczywiście o pieniądze. Nie ma szans. Absolutnie nie ma szans. Przepraszam za zabicie tej historii!

„The Reds” podczas zeszłego okienka nie wykazywali wielkiej aktywności na rynku transferowym. Jest to pokłosie wielu wydatków w zeszłym roku, kiedy to Klopp sprowadził między innymi Alissona. Jak zdradza Niemiec, cele obrane na ten sezon okazały się zbyt drogie dla zwycięzcy Ligi Mistrzów.

– Gracze, którzy mogli ulepszyć nas zespół, byli naprawdę kosztowni, a nie mogliśmy wydawać tyle pieniędzy.

Takie wypowiedzi mogą nieco dziwić. Wszak Liverpool przecież dzięki udanej kampanii w europejskich pucharach zanotował rekordowe przychody.

Komentarze

komentarzy