Klopp sfrustrowany okienkiem w Anglii. „Zmieńmy to ponownie!”

Juergen Klopp (fot. goal.com)
Juergen Klopp (fot. goal.com)

Pomysł związany z przesunięciem zakończenia okienka transferowego w Anglii przed początkiem sezonu przypadł do gustu wielu osobom. Jak się okazuje, nie wszyscy podzielają ten pogląd. Wśród opozycji znalazł się między innymi Juergen Klopp.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Niemiec skrytykował trwający od dwóch sezonów nowy przepis na temat „deadline day” w Premier League. W obecnej kampanii koniec okienka zaplanowano na 8 sierpnia, ponad dzień przed pierwszym spotkaniem ligowym pomiędzy „The Reds” a Norwich. Reszta topowych lig nie dostosowała się do angielskich standardów i nadal może dokonywać transakcji do 2 września.

– Nie obchodzi mnie, kiedy się to okienko zamknie. Myślę tylko, że powinno być to równe temu, co robi reszta Europy. To był dobry pomysł, ale reszta za nim nie podążyła i obecnie nie ma to sensu.  Czy ktoś może wyjaśnić, jaka jest to korzyść dla Premier League? Tak naprawdę my nie mamy problemu, ale w przypadku innych drużyn ich kluczowi gracze są nadal na rynku i wszystko może się zdarzyć.

– Jako trener oczekujesz, że twój zespół jest skoncentrowany na przyszłości, ale nie jest to możliwe, dopóki piłkarze mają otwartą furtkę do transferu. Nie rozumiem, dlaczego przynajmniej ta decyzja nie została jeszcze zweryfikowana. Na początku był to dobry pomysł, ale się nie udało, więc zmieńmy go ponownie.

Niemiec oczywiście przekonuje, że ta sprawa nie dotyczy jego drużyny, ale trudno to tak naprawdę zweryfikować. Ostatnie doniesienia związane z Dejanem Lovrenem i jego przeprowadzką do Bayeru Leverkusen lub Romy mogły zaburzyć atmosferę w zespole niemieckiego szkoleniowca. Chorwat chce opuścić Anfield ze względu na brak regularnej gry, a Liverpool nie może się na to zgodzić z powodu braku znalezienia odpowiedniego zmiennika.

Ustalenie jednego terminu zakończenia okienka transferowego może być oczywiście kłopotliwe ze względu na inne terminy rozpoczęcia sezonu. Hiszpańska La Liga rozpoczęła swoje zmagania tydzień po Premier League, a z kolei Serie A do gry rusza dopiero dziś.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy