Klub Ligue 2 przekazał sto tysięcy maseczek lokalnemu szpitalowi

FC Sochaux-Montbeliard niedawno zmieniło właściciela. Klub Ligue 2 ma zakupić 100 tysięcy maseczek do lokalnego szpitala. 

Sochaux nie jest klubem anonimowym dla fanów francuskiego futbolu. Występowali tam m.in. Jeremy Menez, El-Hadji Diouf czy Damien Perquis. Obecnie klub występuje w Ligue 2 i sezon 2019/2020 zakończył na czternastym miejscu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Do niedawno Sochaux należało do przedsiębiorstwa Tech Pro Technology. W ostatnim czasie klub został jednak przejęty przez chiński holding Nenking Group. Nowe władze zapewniają, że drużyna z Montbeliard w ciągu trzech-czterech lat wróci do francuskiej elity.

Pierwszą decyzją klubu nie było jednak pozyskiwanie nowych piłkarzy czy zmiany w sztabie szkoleniowym. Zarząd postanowił zakupić 100 tysięcy maseczek dla lekarzy regionalnego szpitala Nord-Franche-Comte. Według dziennika “L’Est Républicain”, tym sposobem nowi właściciele chcieliby zadeklarować przywiązanie do regionu.

Fot. Wikipedia