Klub z Manchesteru ma konkretny plan na transfer Felixa

Joao Felix
Joao Felix

Wyścig o zakontraktowanie Joao Felixa trwa w najlepsze. Portugalczyk miał zdecydować o swojej przyszłości tuż po finale Ligi Narodów, lecz póki co nadal brakuje jakichkolwiek konkretów.

W ostatnich tygodniach nazwisko 19-latka głównie łączyło się z przenosinami do Manchesteru City. Dzisiejsze doniesienia mediów sugerują, że „Obywatele” mają pewien plan na rozwój napastnika. Mowa konkretnie o jego zakupie i natychmiastowym wypożyczeniu ponownie do portugalskiego zespołu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Miałoby to powoli przygotowywać Felixa do zastąpienia Sergio Aguero. Argentyńczyk za rok skończy już 32 lata i z pewnością Guardiola zechce znaleźć dla niego młodszą alternatywę. Władze ”Obywateli” wierzą, że tai deal dla Benfiki byłby satysfakcjonujący, co powinno zbić nieco kwotę tego transferu.

Prezes klubu, Luis Filipe Vieira powiedział niedawno, że wierzy, iż jedynym sposobem na utrzymanie Felixa na przyszły sezon jest sprzedaż tego zawodnika, a następnie sprowadzenie go ponownie na roczne wypożyczenie.

– Felix miał klauzulę wykupu w wysokości 60 milionów euro, ale po kilku spotkaniach stwierdziliśmy, że musimy ją zwiększyć do 120 milionów. Wszystko zależy od Joao i jego rodziny. Jeśli ktoś aktywuje klauzulę – nie wierzymy, że odrzuci tę ofertę. Próbujemy wszystkiego, aby upewnić się, że zostanie.

W przeszłości niektóre największe kluby praktykowały takie transfery. Między innymi podobnie zrobiła Chelsea w styczniu tego roku, kiedy Christian Pulisic po transferze z Borussii pozostał jeszcze na pół sezonu w Niemczech.

Manchester United jest również zainteresowany młodą gwiazdą portugalskiej piłki, podobnie jak Atletico Madrid, które zapewniło Portugalczyka, że może liczyć na regularne występy w pierwszym zespole. Problemem dla drużyny Diego Simeone może stanowić jednak wygórowana cena.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy