Kluby oczekują wielkiej zmiany na rynku transferowym w Premier League. „To był ogromny błąd”

Premier League
Premier League

Tego lata już po raz drugi okienko transferowe w Premier League zostało zamknięte dzień przed inauguracją sezonu. Coraz częściej ten pomysł jednak jest traktowany sceptycznie i menedżerowie wołają o zmiany. Wśród nich są Juergen Klopp oraz Mauricio Pochettino.

Niemiec kilka dni temu otwarcie skomentował zmiany, a za jego przykładem poszedł Mauricio Pochettino:

– Myślę, że Daniel Levy i wiele osób zdaje sobie teraz sprawę, że to był ogromny błąd. Mam nadzieję, że naprawimy ten problem przed kolejnym sezonem. Musimy wrócić i działać w taki sam sposób, jak jest to w Europie, ponieważ myślę, że ma to ogromne znaczenie, gdy bierzesz udział w europejskich pucharach.

W przyszłym miesiącu kluby Premier League mają w planach spotkanie, podczas którego zostanie omówione zachowanie lub zmiana tzw. deadline day w takiej formie. Zgodnie z doniesieniami angielskich mediów, kilka ekip chce przedłużenia terminu trwania okienka, tak jak ma to miejsce między innymi w Hiszpanii czy we Włoszech.

W 2017 roku aż 14 klubów zaakceptowało pomysł o skróceniu okienka W opozycji były takie drużyny jak Manchester City, Manchester United, Crystal Palace, Watford i Swansea, a Burnley wstrzymało się od głosu. Możemy się spodziewać, że do tego grona dołączy zapewne Tottenham oraz Liverpool i być może także Chelsea czy Arsenal, którzy biorą udział w europejskich pucharach.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy