Kluczowe dni Aarona Ramseya. Walijczyk stanie przed ważną decyzją

fot. Squawka

Przez ostatni rok zarząd Arsenalu miał spory problem z piłkarzami, których kontrakt był ważny tylko przez sezon. Teraz sytuacja się powtarza. Aaron Ramsey jest związany z klubem jeszcze przez dwanaście miesięcy i nie wiadomo czy przedłuży umowę.

Sezon 2017/2018 w wykonaniu Aarona Ramseya był dla Walijczyka jednym z najlepszym w karierze. Zawodnik „Kanonierów” strzelił łącznie 11 bramek oraz zanotował 12 asyst. Na szczególną uwagę zasługują występy Ramseya w Lidze Europy, gdzie na sześć spotkań trafił czterokrotnie do siatki rywali oraz dorzucił do tego dwa ostatnie podania do partnerów. Wszystkie te statystyki są imponujące w szczególności, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę minut spędzonych na boisku przez walijskiego piłkarza. Aaron Ramsey rozegrał bowiem 2466 minut.

Nic więc dziwnego, że piłkarz londyńskiego klubu zaczął zastanawiać się nad swoją przyszłością, gdyż jego kontrakt z Arsenalem obowiązuje tylko do 30 czerwca 2019 roku. Zarząd „Kanonierów” ma oczywiście świadomość jak ważnym ogniwem dla drużyny jest Ramsey, dlatego pod koniec maja klub zaoferował zawodnikowi nowy, pięcioletni kontrakt. Jak na razie Aaron nie złożył żadnego podpisu pod umową.

Niecałe dwa tygodnie temu piłkarz Arsenalu wypowiedział się o swojej przyszłości – Jestem pod presją? Nie wydaje mi się. Jest to moja decyzja i cokolwiek zrobię, wybór należy do mnie. Jedyna kwestia jaka jest dla mnie bardzo niewygodna to pytania mediów. Są jak dzieci, które siedzą w samochodzie i zadają pytania: Czy już dojechaliśmy, jesteśmy już na miejscu? Jestem zawodnikiem, który daje z siebie 100% bez względu na wszystko […] Mój agent i klub prowadzą rozmowy, ale aktualnie nie ma porozumienia. Cały czas mam ważny kontrakt i nie mogę się doczekać, aż znów będę reprezentował barwy Arsenalu.

Choć ostatnie słowa Walijczyka uspokoiły nieco kibiców, to cała sytuacja nie daje zarządowi spokoju. W klubie panuje bowiem obawa, iż ewentualny brak porozumienia może spowodować, że już w styczniu Ramsey będzie mógł negocjować kontrakt z innym zespołem. Trwające okno transferowe jest zatem ostatnią szansą, by zarobić na zawodniku jakiekolwiek pieniądze.

Angielskie media łączą zawodnika Arsenalu z transferem do Chelsea. Maurizio Sarri chciałby jeszcze przed zamknięciem okna wzmocnić środek pomocy, a Aaron Ramsey wydaje się bardzo dobrym kandydatem. Aktualnie nie ma żadnych konkretnych informacji. Trzeba mieć jednak świadomość, że ostatnie dni ruchów transferowych bywają szalone i wszystko tak naprawdę jest możliwe.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy