Kluczowe spotkanie w sprawie przyszłości Leo Messiego!

Nadal nierozstrzygnięta jest przyszłość Leo Messiego. Argentyńczyk naciska na opuszczenie Barcelony, z kolei klub chce zatrzymać 33-latka na Camp Nou. W związku z zaistniałą sytuacją, Jorge Messi – ojciec oraz agent Leo zjawił się w Hiszpanii, by przedyskutować sprawę największej gwiazdy „Dumy Katalonii”.

Wydaje się, że decyzja Leo Messiego jest już nieodwołalna. Ofensywny gracz po ponad 20 latach pobytu w Barcelonie zamierza pożegnać się z drużyną. Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, jedynym, możliwym kierunkiem jest Manchester City. Argentyńczyk chciałby ponownie współpracować z Pepem Guardiolą. Zespół z Ethiad Stadium to jedna z niewielu (o ile nie jedyna) ekip, która jest w stanie sfinalizować tę transakcję.

Spotkanie Jorge z Bartomeu

Wszystkie hiszpańskie źródła informują zgodnie – Jorge Messi, czyli ojciec oraz agent Leo przybył do Hiszpanii, by spotkać się z Bartomeu. Cel wizyty jest oczywisty. Panowie mają przedyskutować przyszłość Argentyńczyka.

Można przypuszczać, że prezydent Barcelony spróbuje nakłonić przedstawiciela 33-latka do zmiany decyzji. Z kolei ojciec Messiego zamierza zakomunikować Bartomeu, iż jego syn chce opuścić klub i liczy na rozsądne rozwiązanie tej kwestii.

Wielki kontrakt

Media w Anglii sugerują, iż w Manchesterze City czeka na Leo Messiego wielki kontrakt. Przez pięć lat Argentyńczyk może zarobić nawet 700 milionów euro. Po trzech sezonach pobytu w ekipie „The Citizens”, Messi przeniósłby się do New York City.