Kolejne kluby trzeciej ligi planują odwołania. Co na to PZPN?

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu sporów dotyczących sytuacji w ligowych rozgrywkach. Decyzja związków o niedokończeniu rozgrywek sprawiła, że kluby trzeciej ligi, które znajdowały się o krok od awansu, zaczęły protestować. Po załagodzeni sytuacji związanej z Hutnikiem Kraków i Motoru Lublin, w kolejce czekają także inne sprawy do rozwiązania. Co na to PZPN?

PZPN musi działać

Według informacji „WP Sportowe Fakty”, tym razem zespołem, który złoży pismo do PZPN w sprawie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej jest Sokół Aleksandrów Łódzki. Klub ma zamiar wykorzystać decyzje związku sprzed kilku dni i wystosować podobny apel. Jeśli bowiem w innej grupie mogły awansować dwa zespoły, to dlaczego podobnie nie miałoby to zdać egzaminu gdzie indziej?

Prezes klubu Dariusz Szulc zapowiedział już odwołanie w tej sprawie. Obecnie Sokół Aleksandrów znajduje się na drugiej lokacie w pierwszej grupie trzeciej ligi. W tabeli o punkt wyprzedza ich Sokół Ostróda, który ma także jeden mecz mniej aniżeli ekipa z Łodzi.

Gorsza sytuacja Legiii

Podobnie tyczy się to Legii Warszawa II. W kontekście warszawskiego klubu sytuacja jest o tyle ciekawe, że przy wygraniu zaległego meczu, mogliby wskoczyć na miejsce premiowane awansem. Młodzi Legioniści zostali ukarani niejako za wyjazd na kadrę, ponieważ ze względu na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji ich mecz z…Sokołem Ostróda został przeniesiony z listopada na kwiecień tego roku.

Na ten moment trudno sobie wyobrazić, że Sokół Aleksandrów Łódzki ma jakiekolwiek szanse na awans. Jeśli ktokolwiek z tej grupy może rościć jakieś pretensje, to jest to wyłącznie Legia, która niejako została ukarana za wypuszczenie swoich graczy na zgrupowanie narodowej kadry.

Komentarze

komentarzy