Kolejne konkrety odnośnie sprzedaży Chelsea. Oferta nadal aktualna!

Roman Abramowicz (Chelsea)
Roman Abramowicz (Chelsea)

Roman Abramowicz od maja nie pojawił się na meczu swojej ukochanej Chelsea. Rosjaninowi zeszłego lata odmówiono wizy brytyjskiej i od tego czasu jakby usunął się w cień. To wszystko prowadzi do spekulacji na temat sprzedaży przez niego klubu. Czy kupcem zostanie Jim Ratcliffe?

Oczywiście rosyjskie oligarcha nadal może podróżować do Wielkiej Brytanii posiadając izraelski paszport. Mimo to 52-latek rzekomo działa za pomocą swoich pośredników, głównie Mariny Granowskaji, która pełni funkcję dyrektora generalnego „The Blues”.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Zagmatwaną sytuację chce wykorzystać najbogatszy Brytyjczyk – Jim Ratcliffe. Założyciel imperium petrochemicznego „Ineos” posiada dobytek w wysokości 21 miliardów funtów. W maju ubiegłego roku została złożona Abramowiczowi pierwsza oferta, ale została dość szybko odrzucona. Według informacji „The Times” –  nie doszło do spotkania pomiędzy obiema stronami.

Ratcliffe od wielu lat jest zaangażowany w sport. W marcu przejął drużynę kolarską „Team Sky”, a dwa lata temu wykupił udziały w szwajcarskim zespole FC Lausanne-Sport. Jeśli nie uda mu się dobić targu związanego z angielskim klubem, najprawdopodobniej przejmie ekipę z Nicei, którą może nabyć za 85 milionów funtów.

Póki co Abramowicz nie jest chętny na sprzedanie swojego ukochanego „dziecka”, ale trudna sytuacja na linii Wielka Brytania – Rosja może zniechęcić go do dalszego inwestowania w Chelsea. Ratcliffe z chęcią wszedłby do Premier League. Zapytany o możliwość takiej transakcji, odparł:

– Nie wiem, gdzie te rozmowy się zakończą. Weszliśmy do futbolu, a to jest dość skomplikowany sport. Nadal się tego uczymy. Nie doszliśmy do miejsca, w którym jesteśmy w świecie chemii i biznesu, będąc impulsywnym, pochopnym i głupim. Na wszystko potrzeba czasu.

Ostatnia oferta Brytyjczyka oscylowała w granicach 2 miliardów funtów.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy