Kolejne wielkie zmiany w Chelsea. Cech i Makelele wrócą na Stamford Bridge?

Nadchodzące lato będzie czasem wielu zmian w zarządzie Chelsea. Oprócz doniesień związanych ze zwolnieniem Maurizio Sarriego i zatrudnieniem Franka Lamparda, angielskie media informują dziś o powrocie na Stamford Bridge takich osobistości jak Petr Cech oraz Claude Makelele.

Czeski golkiper ogłosił, że po obecnym sezonie definitywnie kończy piłkarską karierę. Taką decyzję zamierza wykorzystać Chelsea, która od listopada 2017 roku działa bez dyrektora technicznego. Miejsce Michaela Emenalo miałby zastąpić właśnie Cech. Na tym etapie nie jest jasne, jakie konkretnie obowiązki miałby sprawować obecny zawodnik Arsenalu, ale zapewne mógłby przejąć działania w zakresie rekrutacji na rynku transferowym. Byłby ponadto świetnym buforem między właścicielem a piłkarzami.

Wraz z bramkarzem do Londynu miałby powędrować Claude Makelele. Francuz ma już za sobą przeszłość na podobnym stanowisku w Monaco. Obecnie 46-latek pracuje w belgijskim Eupen, ale propozycja od „The Blues” może szybko zmienić jego plany. Dziennikarze póki co nie określili jego stanowiska, ale być może chodzi o pozycję jednego z asystentów trenera.

A jeśli już jesteśmy przy trenerze – tutaj także mogą szykować się wielkie zmiany. Wszystko za sprawą niechęci Romana Abramowicza do Maurizio Sarriego, który niezależnie od wyniku finałowego starcia z Arsenalem w Lidze Europy, ma zostać zwolniony. Na jego miejsce, według informacji „Di Marzio”, trafi Frank Lampard.

Czyżby za kilka miesięcy trzech byłych graczy Chelsea ponownie miało stanowić o sile londyńskiej drużyny? Dla fanów tego klubu z pewnością byłaby to świetna informacja.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy