Kolejne zwycięstwo Arsenalu! Kanonierzy pokonali West Ham w derbach Londynu

Arsenal udanie rozpoczął drugą część sezonu 2022/23. W ostatnim spotkaniu Boxing Day Kanonierzy pokonali 3:1 West Ham i umocnili się na czele tabeli Premier League.

W spotkanie lepiej weszli piłkarze Młotów, którzy już w 27. minucie otrzymali rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Said Benrahma, który oddał mocny strzał w środek bramki.

Arsenal odpowiedział dopiero po przerwie, ale zrobił to doskonale. W zasadzie od pierwszego gwizdka sędziego w drugiej połowie Kanonierzy dominowali nad swoim rywalem. W 53. minucie Martin Odegaard zagrał do Bukayo Saki, a ten płaskim strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Już pięć minut później zrobiło się 2:1. Wówczas polskiego bramkarza strzałem z dość ostrego kąta pokonał Gabriel Martinelli. Jeszcze przed 70. minutą liderzy ligi angielskiej podwyższyli wynik, a gola na 3:1 strzelił Eddie Nketiah.

Arsenal pewnie pokonał West Ham 3:1 i na ten moment ma osiem punktów przewagi nad Manchesterem City. Obecni mistrzowie Anglii w tej kolejce zagrają dopiero w środę przeciwko Leeds.

Arsenal – West Ham 3:1
Gole: 0:1 Benrahma; 1:1 Saka; 2:1 Martinelli; 3:1 Nketiah