Kolejny klub chętny na zakup Pogby

Paul Pogba
Paul Pogba

Niepewna przyszłość Paula Pogby w Manchesterze United wciąż wzmaga spekulacje na temat przenosin Francuza do innego klubu. Do tej pory największymi faworytami w walce o zawodnika „Czerwonych Diabłów” uznawało się Real Madryt oraz Juventus, a do tej dwójki dołączyło także PSG.

Pomimo zanotowania aż 13 bramek w 35 spotkaniach Premier League i zapewnieniu sobie miejsca w najlepszej XI sezonu, pomocnik nie jest ulubieńcem kibiców na Old Trafford. Niechęć fanów oraz brak zapewnienia awansu do Champions League są głównymi powodami, dla których mistrz świata z 2018 roku rozpatruje odejście z Anglii.

Głównie dlatego zawodnikiem zainteresowanie wykazują największe kluby w Europie. Kilka tygodni temu wszystkie znaki na niebie wskazywały, że nowym zespołem Pogby zostanie Real Madryt, zaś w ostatnim czasie włoscy dziennikarze informowali o rozmowach „Starej Damy” z agentem piłkarza, Mino Raiolą.

W obu przypadkach kluczową sprawą mogą być jednak pieniądze. „Królewscy” po ogromnych wydatkach na początku okienka mogą zmagać się z problemami FFP, natomiast Juventusowi raczej nie uśmiecha wydawać się ponad 100 milionów funtów na zakup pomocnika po tym jak do Turynu trafił Aaron Ramsey.  

Tutaj pojawia się pole do popisu dla PSG, które aspiruje nadal do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Z pewnością Tomas Tuchel latem zechce wzmocnienia środkowej części boiska, po tym jak w ubiegłym sezonie w tej strefie boiska musiał korzystać z zawodników przystosowanych do gry na innej pozycji. Francuskie media donoszą, że Pogba z chęcią rozpatrzyłby taką propozycję.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy