Kolejny odcinek telenoweli „Neymar i Mbappe w Realu Madryt” czas zacząć

Neymar i Kylian Mbappe
Neymar i Kylian Mbappe

Ostatnia polityka transferowa Realu Madryt wskazuje, że latem „Królewscy” raczej nie mają zamiaru przygotowywać gigantycznych ofert za największe gwiazdy. Mimo to hiszpańskie media co rusz dostarczają informacje na temat potencjalnych przenosin Neymara oraz Kyliana Mbappe. Głównie z tego względu postanowił zareagować Nassel Al-Khelaifi, właściciel PSG, który całkowicie odrzucił ten pomysł.  

W grudniu madrycki dziennik „AS” informował, że w obliczu sporych zmian w zespole, Florentino Perez zarzuci sieci na największe gwiazdy paryskiego zespołu. Co na ten temat sądzi jednak obóz mistrza Francji?

– Jestem o tym przekonany nie na 100% tylko na 2000%. Kylian oraz Neymar pozostaną w Paryżu. Według niektórych mediów we Francji będziemy musieli sprzedać jednego z dwójki tych graczy z powodu finansów, ale muszę temu zaprzeczyć. Oczywiście, działając w zgodzie z FFP, zamierzamy wzmocnić swój zespół. Mamy do tego odpowiednie finanse – stwierdził Katarczyk.

W zeszłym roku raporty „Der Spiegel” sugerowały, że PSG skutecznie obchodzi reguły Financial Fair Play na zasadzie zawyżonych kontraktów sponsorskich. Dla Realu Madryt chęć sprzedaży Mbappe oraz Neymara wynikająca  z pewnego rodzaju noża na gardle, mogłaby być raczej jedyną szansa na te transfery.

W przeciwnym razie, biorąc pod uwagę znaczenie obu graczy dla tej drużyny, niechęć do zarobienia gigantycznych pieniędzy przez Al-Khelaifiego ma sens.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy