Kolejny piłkarz Liverpoolu z koronawirusem!

 

Koronawirus ponownie zaczyna sprawiać coraz większe problemy w świecie sportu. Rosnąca liczba zakażeń wpływa na dyspozycyjność poszczególnych zawodników w klubach piłkarskich. Nieciekawie wygląda sytuacja w Liverpoolu. Trzeci piłkarz „The Reds” z głównej drużyny uzyskał pozytywny test. Jest nim Xherdan Shaqiri.

Pierwszym zakażonym zawodnikiem w ekipie Anfield w ostatnim czasie był Thiago Alcantara. Nowy nabytek mistrza Anglii tym samym opuścił cztery ostatnie mecze Liverpoolu. W rywalizacji z Aston Villą, drużynie nie mógł pomóc także Sadio Mane, który również uzyskał niedawno pozytywny test.

Xherdan Shaqiri zakażony koronawirsuem

We wtorek szwajcarska federacja piłkarska poinformowała, iż zakażony koronawirusem jest Xherdan Shaqiri. Oznacza to, iż „The Reds” mają na ten moment trzech zawodników z pozytywnymi testami. Shaqiri naturalnie został odizolowany od reprezentacji, która zmierzy się w najbliższym czasie z Chorwacją (mecz towarzyski), Hiszpanią oraz Niemcami (spotkania w Lidze Narodów).

Czy nieobecność Thiago i Mane wpłynęła na postawę Liverpoolu? Biorąc pod uwagę ostatni wynik „The Reds”, na pewno można odnieść takie wrażenie. Podopieczni Juergena Kloppa zanotowali kompromitującą porażkę 2:7 z Aston Villą.

Komentarze

komentarzy