Kolejny piłkarz podpadł Antonio Conte? Wszystko na to wskazuje

fot. chelsea-news.co

Obecny sezon dla kibiców Chelsea nie należy do najłatwiejszych. Klub ze Stamford Bridge odpadł w 1/8 finału LM, a walka o TOP4 w lidze traktowana jest jako ta z kategorii „Mission Impossible”. Zespół z Londynu ma jednak nie tylko problemy czysto sportowe. Coraz częściej można dostrzec niepokojące sygnały w kadrze. Tym razem głównym bohaterem w klubowym konflikcie jest Antonio Rudiger. 

Po rozczarowującym remisie w 33. kolejce z West Hamem, niemiecki obrońca dość odważnie wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji w drużynie oraz taktyce Antonio Conte. Były piłkarz Romy ewidentnie skrytykował sposób prowadzenia zespołu przez włoskiego szkoleniowca: – Powinniśmy „zabić” ten mecz w drugiej połowie. Jednak tak jak w ostatnich miesiącach, odpuściliśmy. Mówiąc szczerze, trudno mi to wytłumaczyć. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego przy wyniku 1-0 zawsze oddajemy piłkę przeciwnikowi.

Bez wątpienia słowa Antonio Rudigera skierowane były przede wszystkim do Antonio Conte. Wielu kibiców po wypowiedzi Niemca sarkastycznie stwierdzało, że teraz zapewne były piłkarz Romy odpocznie od gry, podobnie jak kilka miesięcy temu David Luiz. Niestety, jak na razie, prześmiewcze słowa sympatyków „The Blues” okazały się prawdą. Antonio Rudiger nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie przeciwko Southampton.

Tuż przed meczem, kibice wraz z ekspertami starali się wyszukać jakiejkolwiek informacji o kontuzji niemieckiego obrońcy. Sam poszkodowany szybko jednak wypowiedział się o całej sytuacji: – Nie mam pojęcia dlaczego nie znalazłem się w kadrze meczowej. Jestem w 100% gotowy do gry.

Antonio Rudiger jest już drugim obrońcą Chelsea, który w tym sezonie podpadł trenerowi „The Blues”. Wcześniej, z powodu konfliktu z włoskim szkoleniowcem, od gry został odsunięty David Luiz. Choć przez długi czas Brazylijczyk był kontuzjowany, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że jego spór z Conte miał wpływ na pozycję w zespole. Z całego konfliktu skorzystał Andreas Christensen, który przez większość sezonu spisywał się na boisku bardzo dobrze.

W miejsce Rudigera wskoczył kapitan Chelsea – Gary Cahill. Czy Anglik uratuje skórę Antonio Conte i godnie zastąpi bardzo dobrze spisującego się Rudigera? Można mieć co do tego spore wątpliwości.

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy