Kolejny Polak wyląduje w Liverpoolu? „Są zachwyceni jego talentem”

Premier League to liga, w której naprawdę trudno o Polskiego zawodnika z pola grającego regularnie. Przez chwilę był w niej Kamil Grosicki, przez jeden sezon Grzegorz Krychowiak, obecnie naszym rodzynkiem jest Jan Bednarek. Sytuacja nie wygląda ciekawie, a szkoda.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem ZZP530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Co innego, jeśli spojrzymy na polskich bramkarzy. Ci na Wyspach są bardzo cenieni. Był Dudek, Szczęsny, Kuszczak, jest Boruc i Fabiański. Anglicy najwidoczniej dostrzegają potencjał naszych rodaków na tej pozycji, bo coraz częściej zerkają nie tylko na „gotowy produkt”, ale na młodych chłopaków.

Mieliśmy Marcina Bułkę w Chelsea, mamy Kamila Grabarę w Liverpoolu, wypożyczonego obecnie do grającego w Championship Huddersfield. Wiele wskazuje na to, że właśnie do „The Reds”, czyli ostatniego triumfatora Ligi Mistrzów oraz wicemistrza kraju, trafi kolejny polski bramkarz.

Mowa o Fabianie Mrozku, zawodniku FC Wrocław Academy, który w przyszłym tygodniu skończy 16 lat. Właśnie wtedy możliwe będzie dopełnienie wszelkich formalności między klubami. Zgodnie z przepisami FIFA, wcześniej zawodnik nie mógłby przeprowadzić się na Wyspy.

– Anglicy są zachwyceni talentem Fabiana i widzą go w swojej akademii. Jednocześnie chcą, aby nadal uczył się w toku indywidualnym w SMS Junior Wrocław – zdradził Miłosz Gładoch, odkrywca talentu zawodnika. – Liverpool bardzo poważnie podchodzi do każdego transferu i chce wiedzieć o Fabianie wszystko. Nasi goście odwiedzą też rodzinny dom Fabiana i spotkają się z jego rodzicami – dodał trener.

Fabian Mrozek był już na testach w Liverpoolu, na których wypadł bardzo dobrze i przekonał do siebie trenerów. Czy utalentowany nastolatek okaże się kolejnym zawodnikiem, który otrzyma od wielkiego klubu szansę na wielki krok w swojej karierze? Mamy nadzieję, że zarówno Mrozek, Grabara, jak i Bułka, wykorzystają swój potencjał w pełni. Polska bramkarzami stoi – szkoda, że tak kolorowo nie jest też na innych pozycjach…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem ZZP530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy