Kolejny pomysł z dokończeniem Ligi Mistrzów. Wrócą drużyny, które już odpadły?

Nadal nie wiadomo, jaką decyzję podejmie UEFA w kontekście trwającej edycji Ligi Mistrzów. Z pewnością międzynarodowa organizacja chciałaby utrzeć nosa klubom, które dołączyły do Superligi, wykluczając ich z rozgrywek. Jeśli prawnie będzie to możliwe, to zapewne UEFA zdecyduje się na taki krok. Co zatem z dokończeniem zmagań? Jeden scenariusz zakłada, iż do zmagań wrócą drużyny, które już odpadły.

Półfinały Ligi Mistrzów wyglądają następująco. Real Madryt zmierzy się z Chelsea, natomiast Manchester City powalczy z PSG. Oznacza to, iż w tym gronie mamy aż trzy ekipy, które dołączyły do Superligi. Stanowisko UEFY w sprawie nowych rozgrywek jest bardzo jasne. Organizacja chce wykluczyć wszystkie drużyny będące w składzie nowego projektu.

Powrócą zespoły?

Jak twierdzi BILD, aktualnie prowadzące są dyskusje mające na celu rozwiązać problem związany z dokończeniem obecnej edycji Ligi Mistrzów. Według wspominanego źródła, istnieje opcja, iż miejsca Chelsea, Manchesteru City i Realu Madryt zajmą drużyny, które już odpadły z LM. Mowa o Bayernie, Porto i Borussii Dortmund.

W najbliższych dniach powinna zostać podjęta konkretna decyzja, gdyż półfinały zbliżają się wielkimi krokami.