Kolejny sensacyjny kandydat do zastąpienia Sarriego w Chelsea

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri

Chyba nikt, włącznie z Romanem Abramowiczem, nie potrafi przewidzieć, kto zostanie kolejnym menedżerem Chelsea. Władze klubu nadal szuka odpowiedniego kandydata do zastąpienia Maurizio Sarriego, który za jakiś czas oficjalnie zostanie przedstawiony jako szkoleniowiec Juventusu.

Do tej pory największym faworytem wydawał się być Frank Lampard. Zarząd „The Blues” jednak wciąż nie jest przekonany, czy Anglik posiada odpowiednie doświadczenie, aby pokierować taką drużyną. Zgodnie z informacjami niemieckiego dziennika „Bild”, głównie dlatego ekipa z Londynu rozważa rozmowy na temat przejęcia pierwszego zespołu przez Ralfa Rangnicka.

60-latek, który w przeszłości został połączony z przenosinami do reprezentacji Anglii oraz Evertonu, po obecnym sezonie zakończył pracę w roli szkoleniowca RB Lipsk. Niemiec mimo to nie opuszcza szyldu „Red Bull” i zgodził się nadal działać jako szef pionu sportowego tej marki. Mimo to Rangnick może ulec pokusom Romana Abramowicza.

W poprzednim sezonie Lipsk zajął trzecie miejsce w Bundeslidze, a także zdołał awansować do finału Pucharu Niemiec.

Póki co nie doszło do żadnych rozmów pomiędzy dwiema stronami, ale jego nazwisko zostało dopisane do potencjalnych następców Sarriego. Oprócz wspomnianego Lamparda, wymienia się także Maxa Allegriego oraz Erika Ten Haga.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy