Kolejny ważny zawodnik Tottenhamu blisko nowej umowy

Mauricio Pochettino (Tottenham)
Mauricio Pochettino (Tottenham)

W zeszłym tygodniu Tottenham przedłużył umowę z Moussą Sissoko. Mimo to Mauricio Pochettino nadal czeka na rozwój sytuacji przede wszystkim z trzema kluczowymi zawodnikami, których kontrakty wygasają już w kolejnym roku. Wśród nich znajduje się Jan Vertonghen.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

W zeszłym roku „Spurs” podjęło decyzję o przedłużeniu kontraktu z Belgiem o kolejny sezon. Teraz 32-latek ma otrzymać nieco lepszą ofertę, która powinna zatrzymać defensora nawet o dwa kolejne lata. Według Matta Lawa, dziennikarza „Telegraph”, rozmowy z zawodnikiem na temat porozumienia właśnie trwają. Te doniesienia potwierdził niejako sam zainteresowany.

– Jestem bardzo świadomy swojego wieku. Czuję się jednak dość młodo i ta sytuacja związana z moim kontraktem mnie nie rozprasza. Jestem bardzo ambitny i czuję, że zostało mi kilka dobrych lat gry. Wolę nie zagłębiać się w doniesienia, ale zawsze trwają pewne rozmowy.

Z pewnością jest to dobra wiadomość dla Pochettino. Argentyńczyk w ostatnim czasie boryka się z wieloma problemami, a strata doświadczonego stopera nie byłaby mu na rękę. Ostateczna decyzja należy jednak do prezesa Daniela Levy’ego, o czym także przypomniał szkoleniowiec „Kogutów”.

Podobnie tyczy się to Christiana Eriksena oraz Toby’ego Alderweirelda, którzy także już w styczniu będą mogli negocjować swój letni transfer za brak kwoty odstępnego. O Duńczyka latem zabiegał Real Madryt i najprawdopodobniej „Królewscy” wrócą po rozgrywającego w kolejnych okienkach. W grze jest także Manchester United, ale czy transfer do „Czerwonych Diabłów” jest dla Eriksena jakimkolwiek progresem?

Co do Alderweirelda – tutaj póki co brakuje jakichkolwiek doniesień na temat jego transferu. Możliwe zatem, że cała trójka do końca tego roku sfinalizuje swoje kontrakty na nieco lepszych warunkach. Problem jednak jest w tym, że wszelkie zawirowania odbijają się na grze zespołu, który od początku sezonu nie może znaleźć odpowiedniej formy.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy