Kompromitujące statystyki Barcelony w Lidze Mistrzów

Mając na uwadze problemy z jakimi zmaga się Barcelona, oczekiwania względem „Dumy Katalonii” w Lidze Mistrzów nie były raczej wygórowane. Nikt nie spodziewał się, że ekipa z Camp Nou rozpocznie zmagania w europejskich rozgrywkach w tak słabym stylu. Wystarczy powiedzieć, że zespół Koemana ustanowił dwa niechlubne rekordy.

Barcelona mogła wyobrazić sobie wygodniejszego przeciwnika na start kampanii LM. Przypomnijmy, że hiszpański klub mierzył się na własnym obiekcie z Bayernem. „Duma Katalonii” przegrała 0:3, nie oddając nawet jednego celnego strzału. Był to pierwszy taki przypadek w historii występów drużyny z Camp Nou w Lidze Mistrzów.

Nowe rekordy

Spodziewano się, że w rywalizacji z Benficą, piłkarze Barcelony zaprezentują się z nieco lepszej strony i spróbują powalczyć o przynajmniej jeden punkt. Tak się jednak nie stało. „Duma Katalonii” przegrała aż 0:3, ponownie nie oddając celnego strzału i śrubującym tym samym historyczny wynik dwóch spotkań z rzędu bez celnego uderzenia na bramkę rywali.

Jak się okazuje, Barcelona po raz pierwszy w swojej historii nie zdobyła bramki w dwóch pierwszych meczach w europejskich rozgrywkach podczas jednej kampanii. Trudno wyobrazić sobie, by w przyszłości klub z Camp Nou zaliczył gorszy start zmagań w Lidze Mistrzów lub innych rozgrywkach.