„Kongijski kot” czeka na debiut w I lidze. Zagra w pierwszym składzie?

Najbardziej znany kongijski piłkarz w Polsce? Bez wątpienia Merveille Fundambu. Zimą piłkarz podpisał kontrakt z I-ligowym Radomiakiem. Jaki będzie jego początek w zespole z Radomia?

Kongijczyk, który wcześniej grał w juniorach klub z Kinszasy, FC MK Etancheite. trafił do Polski w ubiegłym roku. Do KTS Weszło pozyskał go Krzysztof Stanowski we współpracy z Dominikiem Ebebenge. Wraz z nim do Warszawy trafił Aristote Omasombo Otoka, który jednak po pewnym czasie pożegnał się z Polską.

Tymczasem Merveille Fundambu w ciągu roku w KTS-ie rozwinął zarówno swoje umiejętności, jak i zadbał o możliwości fizyczne. We wrześniu i październiku Kongijczyk trafił na testy do Rakowa Częstochowa, jednak nie został tam na stałe. Pod koniec roku Fundambu otrzymał kolejną szansę, tym razem od Radomiaka.

Fundambu dobrze spisywał się w zespole z Radomia, dlatego trafił do pierwszoligowca na półroczne wypożyczenie. 20-latek zdobył już pierwszą bramkę w barwach Radomiaka, w meczu towarzyskim z Koroną Kielce.

W ostatnim starciu Radomiaka, z włoskim Caravaggio, kontuzji doznał Rafał Makowski. Może w związku z tym Dariusz Banasik zdecyduje się postawić na Kongijczyka. Trzeba przyznać, że piłkarz zaliczył i tak spory przeskok – z A Klasy do I ligi. Czy już w pierwszej kolejce po przerwie zimowej Kongijczyk rozpocznie mecz w wyjściowym składzie? W zespole jest dość duża konkurencja w środku pola, jednak kto wie… Jedno jest pewne – takie historie zdarzają się bardzo rzadko.

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy