Koniec nieudanej przygody. Max Meyer opuszcza Crystal Palace!

Miał być niezwykle cennym wzmocnieniem. Przez ponad dwa lata nie mógł jednak do końca odnaleźć się w realiach Premier League. Max Meyer kończy swoją nieudaną przygodę z Crystal Palace. Niemiecki pomocnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Po sezonie 2017/2018 umowa Maxa Meyera z Schalke wygasła. Niemiec przez kilka lat z powodzeniem występował na boiskach Bundesligi, choć widać było pewną tendencję zniżkową. W trakcie swojego pierwszego pełnego sezonu w niemieckiej ekstraklasie Max Meyer strzelił 6 goli oraz zaliczył 4 asysty. Z kolei w ostatniej kampanii dla Schalke 25-latkowi nie udało się ani trafić do siatki, ani zaliczył ostatniego podania w Bundeslidze podczas 24 występów.

Nieudana przygoda w Londynie

Mimo wszystko, ze względu na fakt, iż Max Meyer był wolnym zawodnikiem, niemiecki pomocnik wzbudzał spore zainteresowanie na rynku. Zakontraktowanie piłkarza rozważał m.in. Arsenal. Ostatecznie Max Meyer związał się z Crystal Palace. Wydawało się, że „Orły” dokonały bardzo ciekawego wzmocnienia.

Rzeczywistość mocno odbiegła od przypuszczeń. Meyer nie mógł do końca odnaleźć się w Premier League. W trakcie obecnego sezonu 25-latek nie wystąpił w żadnym ligowym meczu. Z tego też powodu, zarząd Crystal Palace doszedł do porozumienia, by rozwiązać kontrakt z Meyerem za porozumieniem stron.

Niemiec ponownie może szukać drużyny jako wolny zawodnik. Atrakcyjność 25-latka w porównaniu z 2018 rokiem drastycznie jednak spadła.

Komentarze

komentarzy