Koniec sagi Donnarummy. I po co to wszystko?

Donnarumma
Gianluigi Donnarumma

15 czerwca, dzień przed rozpoczęciem mistrzostw Europy do lat 21, Gianluigi Donnarumma zaszokował sympatyków Milanu, oświadczając, że nie ma zamiaru przedłużyć kontraktu, który wygasa w 2018 roku. „Rossoneri” jednak nie wykonywali nerwowych ruchów i w spokoju poczekali na rozwój sytuacji. Jak się okazuje – była to najlepsza z możliwych decyzji.

Dyrektor generalny Milanu, Marco Fassone, oraz dyrektor sportowy, Massimo Mirabelli, ciągle twierdzili, że Donnarumma ma otwarte drzwi na dalszą przyszłość we włoskim klubie. Mimo to zarządcy zespołu posiadali konkretne ramy czasowe, do których golkiper musi się określić. Milan rozpoczyna przygotowania już w tym tygodniu, a Vincenzo Montella do tego czasu chciał posiadać większość swojej kadry, z którą zacznie kolejny sezon.

Jak się okazuje, Donnarumma niespełna miesiąc po swojej wcześniejszej deklaracji, zmienił zdanie o 180 stopni, podpisując umowę do 2021 roku. Poniekąd naprawiło to jego relacje z klubem, jednak przeszłość nie zostanie natychmiast zamazana. Doskonale pamiętamy zachowanie kibiców podczas jednego ze spotkań reprezentacji Włoch na mistrzostwach Europy do lat 21, kiedy obrzucili bramkę nastoletniego bramkarza fałszywymi dolarami.

Z punktu widzenia klubu, jest to idealne rozwiązanie sprawy. Nowy kontrakt Gianluigiego poprawia pozycję Milanu. Włoski klub może w nadchodzących latach zażądać znacznie wyższej ceny za golkipera, aniżeli mógłby to zrobić w tym roku. Deklaruje to chociażby klauzula wykupu, która jest zawarta w kontrakcie 18-latka.

Oczywiście wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że wcześniejsza decyzja Donnarummy była podyktowana poniekąd poleceniem jego agenta Mino Raioli. Możemy się spodziewać, że Raiola ma pewien plan na bramkarza, a podpisanie nowej umowy to jeden z jego punktów. Niemniej pozostanie Włocha będzie sowitym bonusem dla Milanu przed kolejnym sezonem. 18-latek jest kluczową postacią w budowie nowego klubu (dodając do tego oczywiście nowych graczy), obok takich piłkarzy jak Alessio Romagnoli, Manuel Locatelli czy Giacomo Bonaventura.

Choć cała sytuacja związana z Donnarummą nie zaburzyła spokoju w Mediolanie, to cała historia mogła poniekąd frustrować zarząd klubu. Ta saga ciągnęła się zbyt długo, co tylko potęgowała uczucie napięcia i frustracji. Niezależnie od przeszłości, wszystkie strony powinny być zadowolone z rozwiązania całej tej feralnej sytuacji. Teraz nadszedł czas na pracę, aby przywrócić Milan do miejsca, w którym od dawna powinien być.

Totolotek bonus powitalny 700 zł + 20 zł za darmo na start

Komentarze

komentarzy