Koniec z dwumeczami w półfinałach Ligi Mistrzów? UEFA rozważa wielką zmianę!

Trwają półfinały Ligi Mistrzów sezonu 2021/2022. We wtorkowy wieczór Manchester City zmierzył się na własnym obiekcie z Realem Madryt, a za równy tydzień zagra w stolicy Hiszpanii rewanżowe spotkanie. Niewykluczone, że to ostatnie podrygi dotyczące dwumeczów w półfinałach Ligi Mistrzów. UEFA rozważa zrezygnowanie z takiego formatu na rzecz rozgrywania tzw. final four, tak jak to miało miejsce w 2020 roku. 

Wszyscy bardzo dobrze pamiętamy kampanię 2019/2020, która została przerwana z powodu koronawirusa. Rozgrywki Ligi Mistrzów dokończono wtedy w Lizbonie w ramach specjalnego turnieju. O awansach do półfinału, a następnie do finału decydowały pojedyncze mecze. Ostatecznie z triumfu cieszył się Bayern Monachium, który pokonał PSG 1:0.

Koniec z dwumeczami w półfinałach LM?

Jak informuje Martyn Ziegler z The Times, UEFA rozważa wprowadzenie zmian, które przypominałyby sezon 2019/2020. Mowa o organizacji turnieju w jednym mieście, gdzie spotkałyby się cztery najlepsze ekipy. Choć na ten moment nie podjęto żadnych decyzji, to według wspominanego źródła, Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) przygotowuje się do poparcia takiego pomysłu.

 

Komentarze

komentarzy