Konsekwencje rasistowskich zachowań w Bułgarii!

Nie milkną echa po poniedziałkowym „występie” bułgarskich kibiców na stadionie w Sofii podczas meczu ich reprezentacji z Anglią. Sympatycy (o ile można ich tak nazwać) zachowali się karygodnie, wykazując wiele aktów rasistowskich. Nic dziwnego, że cały piłkarski świat chce wyciągnąć z tego zdarzenia pewne konsekwencje. Swoje stanowisko stracił już prezydent bułgarskiej federacji piłkarskiej.

W trakcie spotkania, Bułgarzy m.in. imitowali odgłosy małp czy ukazywali nazistowski salut. Postawa ludzi była na tyle nieodpowiednia, iż dwukrotnie przerwano w poniedziałek mecz tych reprezentacji. Część występków tych osób można zobaczyć na poniższym materiale, gdyż jedna z kamer zarejestrowała zdarzenia.

Oczywiście postawa ludzi zgromadzonych na stadionie wzbudziła ogromne oburzenie wśród kibiców piłkarskich (i nie tylko) na całym świecie. Kwestią czasu było, aż w końcu ktoś poniesie za to konsekwencje. Padło na prezydenta bułgarskiej federacji piłkarskiej, który oficjalnie zrezygnował ze stanowiska. W związku ze zmianą, wystosowano taki komunikat – Dzisiaj, bułgarski prezydent FA, Borislav Mihaylov zrezygnował ze swojego stanowiska. Jego list związany z odejściem zostanie przedstawiony członkom Komitetu Wykonawczego FA na piątkowym posiedzenie. 

Rezygnacja Mihaylova związana jest przede wszystkim ze słowami premiera Bułgarii, który nawoływał do rezygnacji Borislava ze względu na poniedziałkowe zdarzenia w meczu z Anglią. Prezydent FA miał związane ręce, gdyż premier kraju zagroził, iż rząd może zamrozić wszystkie wpływy pieniężne do federacji piłkarskiej.

Decyzję bułgarskiego premiera pochwaliło wiele osób związanych ze światowym futbolem. Wpis na swoim twitterowym koncie umieścił m.in. Raheem Sterling.

W grupie A liderem jest Anglia, która ma na swoim koncie 15 punktów. Ostatnie miejsce zajmuje wspominana Bułgaria. Można zatem powiedzieć, że niski poziom prezentują nie tylko piłkarze, ale część społeczeństwa bułgarskiego.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy