Nowe informacje w sprawie kontraktu Saki i transferu Thomasa Parteya do Arsenalu!

Thomas Partey (fot. laliga.es)

W ostatnich dniach sympatycy Arsenalu nie mieli zbyt dużo powodów do zadowolenia. Zespół zanotował oczarowujący restart w Premier League, natomiast klub podjął decyzje, które nie do końca spodobały się kibicom. Mowa m.in. o nowej umowie Dla Davida Luiza. David Ornstein rzuca światło na sprawę Bukayo Saki i Thomasa Parteya. Sympatycy „Kanonierów” mogą być zadowoleni.

Bukayo Saka to bez wątpienia jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy gracz młodego pokolenia w Arsenalu. Nic dziwnego, że kibice londyńskiej ekipy z niecierpliwością oczekiwali nowej informacji w sprawie umowy 18-latka.

Saka podpisze kontrakt

Jak poinformował David Ornstein, Bukayo Saka na dniach podpisze nowy, długoterminowy kontrakt. Zarząd „Kanonierów” ustala już szczegóły z przedstawicielami zawodnika, dlatego oficjalny komunikat może pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

To bardzo dobra wiadomość dla samego klubu. Bukayo Saka dzięki wyróżniającej się grze podczas sezonu 2019/2020 wzbudził zainteresowanie wielu ekip. Dodatkowo, kontrakt piłkarza obowiązuje tylko do końca przyszłego sezonu, dlatego sprowadzenie Anglika wydawało się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Arsenal walczy o wielki transfer

Dziennikarz „The Athletic” miał jeszcze jedną, dobrą informację dla sympatyków. Arsenal poważnie rozważa transfer Thomasa Parteya, dlatego londyński klub postara się zintensyfikować działania w kierunku wykupu pomocnika.

Partey związany jest z Atletico kontraktem, który obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. W umowie 27-latka zapisana jest jednak klauzula, która wynosi 50 milionów euro. Biorąc nawet pod uwagę aktualny kryzys, to bardzo atrakcyjna kwota.

Komentarze

komentarzy