Kontrowersyjne słowa Mbappe: To my przegramy mistrzostwo, a nie Lille wygra

Zostały zaledwie dwie kolejki do końca sezonu w Ligue 1. Już o krok od tytułu jest ekipa Lille, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma przewagę trzech punktów nad PSG. O rywalizacji z tą drużyną wypowiedział się Kylian Mbappe. Francuz użył dość kontrowersyjnych słów.

W trakcie obecnej kampanii piłkarze PSG zaliczyli kilka ligowych wpadek. Jedna z nich miała miejsce w połowie marca, gdy zawodnicy Nantes w wyjazdowym starciu z PSG sensacyjnie sięgnęli po zwycięstwo. Parę straconych punktów sprawiło, iż aktualnie na pierwszym miejscu w tabeli jest Lille i ma trzy oczka przewagi nad PSG.

Kontrowersyjne słowa Mbappe

Tuż po pucharowym starciu z Montpellier, które zakończyło się zwycięstwem PSG po serii rzutów karnych, na temat walki o mistrzostwo wypowiedział się Kylian Mbappe. Francuz w rozmowie z Eurosportem użył słów, które nie zostały dobrze zinterpretowane przez kibiców – To my przegramy mistrzostwo, a nie Lille go wygra.

Postawę Mbappe oceniono jako brak odpowiedniego szacunku do rywala. W związku z medialnym szumem, piłkarz PSG opublikował instastory, w którym tłumaczył swoje słowa – Szacunek. Jeśli Lille sięgnie po tytuł, to będzie wspaniałym mistrzem. W takim przypadku będziemy jednak odpowiadać za utratę mistrzostwach po ośmiu porażkach.

Komentarze

komentarzy