Kontrowersyjny transfer stał się faktem. Pedro graczem Lazio!

Czasem relacje niektórych klubów są na tyle napięte, iż wszelkiego rodzaju transakcje są rzadkością. Do tego grona zaliczyć można stosunki na linii Lazio-Roma. Wystarczy bowiem powiedzieć, że przeprowadzka Pedro, która stała się faktem, jest pierwszym takim ruchem od 1981 roku.

Pedro trafił do Romy z Chelsea we wrześniu 2020 roku. Hiszpański gracz miewał różne okresy w ekipie Giallorossich. O ile początek przygody 34-latka z Romą był całkiem udany, to z biegiem czasu pozycja ofensywnego gracza stawała się coraz słabsza. Niechętnie do współpracy z Pedro podchodził Jose Mourinho. Portugalczyk dał zielone światło w kwestii sprzedaży 34-latka.

Pedro zawodnikiem Lazio

Po hiszpańskiego zawodnika zgłosiło się Lazio. Wpływ na taki obrót spraw z pewnością ma fakt, iż trenerem tego zespołu jest Maurizio Sarri. Włoski szkoleniowiec pracował z Pedro podczas pobytu w Chelsea i był zadowolony z postawy 34-latka na boisku. Ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia.

Dlaczego ta transakcja budzi takie zaskoczenie? Oba kluby przyzwyczaiły nas do tego, iż nie robią między sobą interesów. Wystarczy powiedzieć, ze ostatni transfer na linii Roma-Lazio miał miejsce w 1981 roku. Z lokalnego rywala do Romy przeszedł Carletto Perrone. Łącznie dwie rzymskie ekipy zrealizowały zaledwie pięć transakcji w historii:

  • Attilio Ferrais: Roma -> Lazio
  • Arne Selmosson: Lazio -> Roma
  • Franco Cordova: Roma -> Lazio
  • Carletto Perrone: Lazio -> Roma
  • Pedro: Roma -> Lazio

Komentarze

komentarzy