Kontuzja Kyliana Mbappe. Co z występem Francuza w Lidze Mistrzów?

Piłkarze PSG sięgnęli po kolejne trofeum, wygrywając finał Pucharu Francji z St. Etienne. Wielu sympatyków francuskiej ekipy martwi jednak stan zdrowia Kyliana Mbappe. Ofensywny gracz paryskiego zespołu opuścił murawę już w 33. minucie rywalizacji z powodu groźnie wyglądającej kontuzji. Ostatnie doniesienia sugerują, iż jest nadzieja, na występ Mbappe w Lidze Mistrzów.

Choć zarówno gracze PSG, jak i piłkarze St. Etienne przed rozegraniem finałowego starcia odbyli kilka sparingów, to i tak tego typu spotkania nie można porównywać z meczem o stawkę. W związku z tym, panowały obawy co do stanu zdrowia zawodników po tak długiej przerwie.

Kontuzja Mbappe

Już w pierwszej połowie potyczki, Loic Perrin z St. Etienne w brutalny sposób faulował Kyliana Mbappe. Po tym przewinieniu, wielu zawodników PSG rzuciło się na piłkarza. Patrząc na powtórkę tego zdarzenia, trudno się dziwić.

Sympatycy PSG przez chwilę zamarli. Oczywiście wszyscy martwili się przede wszystkim stanem zdrowia Francuza, jednakże wielu kibiców miało z tyłu głowy fakt, iż już w sierpniu zespół będzie rywalizować w Lidze Mistrzów. Mistrz Ligue 1 jest bez wątpienia jednym z faworytów do sięgnięcia trofeum.

Jest szansa?

Na ten moment nie ma konkretnej informacji w kontekście stanu zdrowia Mbappe. Po meczu o sytuacji zawodnika wypowiedział się Thomas Tuchel – Nie mam na ten moment żadnych wiadomości. Po obejrzeniu zdjęć, wszyscy byli zaniepokojeni. Ja oczywiście też się martwię. 

Spoglądając na uraz Kyliana, trudno wyobrazić sobie, by piłkarz był gotowy na starcie z Atalantą. Kilka pozytywnych informacji po spotkaniu przekazał jednak Saber Desfarges, dziennikarz RMC – Mbappe przejdzie badania jeszcze dziś wieczorem, nie rano. Być może to dobry znak. Gdy Kylian rozmawiał z kolegami, a także prezydentem Macronem, wydawał się nieco mniej zaniepokojony.