Korona Kielce wygrywa baraże o PKO BP Ekstraklasę!

Korona

Poznaliśmy ostatniego beniaminka PKO BP Ekstraklasy sezonu 2022/2023. W decydującym starciu piłkarze Korony Kielce wygrali na własnym obiekcie z Chrobry Głogów 3:2. Decydującego gola w dogrywce strzelił Jacek Kiełb.

Faworytem pojedynku wydawała się Korona Kielce. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 18. minucie spotkania za sprawą trafienia Adama Frączczaka. Dość niespodziewanie piłkarze z Głogowa rozegrali świetną końcówkę pierwszej połowy rywalizacji, zdobywając bramki w 38. oraz 39. minucie meczu. Gole strzelili Lebedyński oraz Rzuchowski.

Jacek Kiełb bohaterem Korony

Korona doprowadziła do wyrównania w 64. minucie spotkania za sprawą rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał Adam Frączczak, który tym samym po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W związku z tym, iż w regulaminowym czasie gry nie zobaczyliśmy już więcej bramek, byliśmy świadkami dogrywki.

W dodatkowym czasie lepsi okazali się gospodarze. Bohaterem Korony Kielce został Jacek Kiełb, który wszedł na murawę w drugiej połowie rywalizacji. 34-latek trafił do siatki w 119. minucie meczu po bardzo ładnej akcji kieleckiego klubu.