Koronawirus paraliżuje Premier League. Kolejny mecz zostanie przełożony!

Wielka Brytania zmaga się z nowym wariantem koronawirusa. Omikron wpływa również na rozgrywki Premier League. W ostatnim czasie kilka spotkań zostało przełożonych. Według angielskich mediów, mecz Leicester – Tottenham również nie odbędzie się zgodnie z planem. Wszystko za sprawą problemów tych drużyn z pozytywnymi przypadkami.

Brighton – Tottenham, Brentford – Manchester United, Burnley – Watford. Wszystkie te trzy mecze nie odbyły się w ostatnim czasie z powodu pozytywnych przypadków koronawirusa. Jak twierdzą zgodnie angielskie media, kolejnym spotkaniem, które musi zostać przełożone w wyniku pozytywnych przypadków jest pojedynek Leicester – Tottenham.

Problemy Premier League

Koronawirus zaczyna stwarzać coraz większe problemy. Serwis „Goal” donosi bowiem, iż pozytywne przypadki pojawiły się również w Chelsea. Na ten moment mowa o trzech zakażeniach w pierwszym zespole. Biorąc jednak pod uwagę historię wcześniejszych drużyn, większa liczba pozytywnych testów w szeregach „The Blues” jest kwestią czasu.

Zawieszenie rozgrywek?

Nie można wykluczyć scenariusza, w którym Premier League zdecyduje się na zawieszenie rozgrywek. Przynajmniej do Boxing Day. Jest to okres, w którym cały piłkarski świat spogląda na angielską ekstraklasę. Władze Premier League z pewnością będą próbowały zorganizować kolejkę, która przypada na 26 i 27 grudnia.