Kosmiczne statystyki Erlinga Haalanda w Lidze Mistrzów!

Erling Haaland ma za sobą pierwszy mecz w Lidze Mistrzów jako piłkarz Manchesteru City. Norweski napastnik nie zawiódł, zdobywając dwie bramki w wygranym 4:0 starciu z Sevillą. Statystyki Haalanda w tych prestiżowych rozgrywkach robią ogromne wrażenie.

Jak wiadomo Erling Haaland zadebiutował w Lidze Mistrzów jako gracz Salzburga, notując imponujący sezon 19/20, w którym zdobył 6 bramek w 8 meczach. W styczniu 2020 roku, norweski snajper trafił do Borussii Dortmund, gdzie rozegrał jeszcze 2 spotkania, dorzucając 2 trafienia.

W rozgrywkach 20/21, Erling Haaland nie zwalniał tempa, czego dowodem jest aż 10 trafień w 8 potyczkach. Z kolei w kampanii 21/22, 22-latek wystąpił w zaledwie 3 spotkaniach, zdobywając 3 bramki.

Niesamowite liczby Haalanda

We wtorkowy wieczór Erling Haaland rozegrał 20.mecz w Lidze Mistrzów, strzelając 2 gole w wygranym 4:0 meczu z Sevillą. Tym sposobem Norweg ma 20 występów na swoim koncie i aż 25 trafień. Jak wypadają statystyki w kontekście najlepszych strzelców w pierwszych dwudziestu występach w LM?

Jak widać, przepaść między Haalandem, a drugim Ruudem van Nistelrooyem jest dość wyraźna. Norweg ma zatem możliwości, by pobić wszelkie rekordy w Lidze Mistrzów. Pamiętajmy, że mówimy tutaj o zaledwie 22-latku.

Komentarze

komentarzy