Koszulka Legii… służyła jako wycieraczka. Skandal w poznańskiej komendzie

fot. Polsat News, „Wydarzenia”

Do bardzo kontrowersyjnego wydarzenia doszło w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Jak dowiedzieli się dziennikarze Polsat News, koszulka Legii Warszawa służyła… jako wycieraczka. Całą sprawę nagłośniono w „Wydarzeniach”.

O zgrzytach na linii Legia Warszawa – Lech Poznań nie trzeba specjalnie rozpisywać. Mówiąc delikatnie, obie ekipy nie darzą się sympatią, próbując dogryzać sobie na każdym kroku. W niektórych przypadkach można mówić o prawdziwej nienawiści między stronami.

Koszulka w roli wycieraczki

Przy rywalizacji trzeba zachować pewien szacunek. W szczególności, jeśli jest się urzędnikiem państwowym. Tego zabrakło w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Jak ujawnił Polsat News, koszulka Legii Warszawa służyła w tym miejscu.. jako wycieraczka. Znalazła się ona przed wydziałem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w czasie meczów. Zdjęcie przedstawiające koszulkę warszawskiej ekipy w tej kontrowersyjnej roli wykonano już kilka tygodni temu. Nie wiadomo zatem, jako długo miała taką funkcję.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

W rozmowie z Polsat News odniósł się do sprawy rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, Mariusz Sokołowski – Policjant jest urzędnikiem, dla którego nie powinny mieć znaczenia barwy klubowe, przynależność polityczna czy jakiekolwiek poglądy wyznawane przez drugą osobę.

Z kolei wielkopolska policja nie zgodziła się na rozmowę z „Wydarzeniami”.